Züğürt Ağa filmi gerçek oldu! Erzurumlu vatandaş yaşayacak kimse kalmayınca köyünü 10 milyon liraya satışa çıkardı-haberi

Erzurum’un Aşkale kazasina bağlı Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan Cengiz Şişman 1993 seneninde satın aldığı ve ismini Yeşil Vadi koyduğu köyünü bugünlerde satmaya çalışıyor. Satın aldığında 30 ev var olan köyden yıllar içinde her biri göç edince 6 bin dönümlük arazide tek var olan Şişman, yıllarca hayvancılıkla uğraşsa da yalnız kalmaktan sıkılarak Yeşil Vadi köyünün derhal yanında ki Çiftlik Mahallesi’ne taşındı. Her vakit saatlerce 6 bin dönümlük araziye heyeti Daha önceki köyüne gitse de artık uğraşamayacağı amaciyla köyünü satma kararı aldı.

“ŞENER ŞEN’E ÖZENDİ, KÖYÜ SATIP ŞEHRE YERLEŞMEYE karar VERDİ”

Şener Şen’in 1985 seneninde başrolünde oynadığı Züğürt Ağa filminde ki ağanın köyü satıp şehre yerleşmesini anımsayarak köyü satmaya karar veren Şişman’ın arazisi beklediğinden dahada çok alaka gördü. İlk başlarda 3-4 milyon Lira arası gelen teklifler şu sıralar 7 ila 8 milyon liraya civarindan yükseldi.

“BÜTÜN PARAMI BURAYA VERDİM ŞİMDİ ZORLANIYORUM”

Maddi açıdan zorlandığı amaciyla köyü satmaya karar verdiğini belirten Cengiz Şişman, “Buranın ismini kendimce Yeşil Vadi koydum. Yeşilçam’da izlediğim filmden esinlenerek bu ismi koydum. Şimdide tekrar Yeşilçam’dan esinlenerek bu köyü satıyorum. Şener Şen’in dediği benzeri köyü satıyorum. bendeniz bu köyü 1993 seneninde satın aldığımda bu köyde 30 ev yaşıyordu. Giderek burada yaşayanlar şehre göç ettiler. Burası 6 bin dönüm üstüne kurulu, bendeniz burada hayvancılık yapacağım diye geldim ama burası benim Parasal gücümü aşıyor. bütün parayı buraya verdim şimdi zorlanıyorum. Burayı iyi değerlendiremiyorum. Şuanda burada benden başka kimse yok. Buradan gitmek istemiyorum ama mecburum” dedi.

“10 MİLYON LİRAYA YAKLAŞANA SATACAĞIM”

Köy amaciyla çok teklifler aldığını ama istediği rakamı vermedikleri amaciyla Daha satmadığını belirten Şişman, “Benim gücüm olsa burayı satmam. İş adamları var bura benzeri yerleri çok iyi değerlendiriyorlar. bendeniz buraya 10 milyon Lira kazanç istiyorum. Zati 100 bin Lira senelik geliri oluyor. Sıkıldım burada, hemide bedenen hemide Parasal olarak. 6 ila 8 milyon Lira arası teklifler geliyor ama bendeniz 10 milyon Lira istiyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir