Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu-haberi

Kamu Bankaları genel heyeti tamamlandı. Ziraat Bankası genel Müdürlüğü’nden ayrılan Hüseyin Aydın’ın adina Alpaslan Çakar getirildi.

HALK BANK VE VAKIF BANK’TA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YOK

Halk Bank ve Vakıf Bank genel Müdürlüklerinde tek farklık olmadı. milletçe Bankası genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ise görevine ayni ritimde devam ediyor.

ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal veriler Fakültesi halk idaresi Bölümü’nden mezun oldu. 1996 seneninde Banka Müfettiş Yardımcısı olarak işe başlayıp, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, 2005 seneninde Bölge baş Müdürlüğü görevine atandı. Ağustos 2007 seneninde ev Başkanı var olan Çakar, sırasıyla ferdi Bankacılık genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler genel Müdür Yardımcılığı, ferdi Bankacılık genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Ocak 2016 Temmuz 2017 tarihleri arasında Dağıtım Kanalları idaresi genel Müdür Yardımcısı olarak görevli var olan Çakar, Temmuz 2017 Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Haziran 2018’den bu yana Perakende Bankacılık genel Müdür Yardımcısı olarak görevine ayni ritimde devam etmektedir.

Hüseyin Aydın, tarım Bankası'ndaki görevini bırakıyor

Hüseyin Aydın, tarım Bankası’ndaki görevini bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.