Yürekleri ısıtan olay! Para karşılığında bırakılan bebeğe babalık yaptı-haberi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olarak çalışırken 2019 senesi Ekim ayında işten çıkartılan Kadir Tezcan, ailesine bakmakta zorlanınca kazanç karşılığı bebek bakmak istedi. Gelen tek önerisi değerlendiren Kadir-Bahar Tezcan çifti, 5 aylık nefes isimli bebeğe aylık iki bin 500 Lira karşılığında 7/24 bakmak amaciyla babası İ.A. ile anlaştı. İ.A., bebeği Tezcan çiftine teslim edip gitti. ani çok ay bebeğin vaziyetini soran İ.A., iddiaya göre tek dahada telefon açmadı. İ.A., kendisine erişmeye çalışan Tezcan çiftini de her yerden engelledi.

“ÖYLE SAHİPLENDİK Kİ ANLATAMAM”

2 yaşına giren Nefes’i kendisinin çocuklarından ayırmadığını ve bağrına bastığını söyleyen Kadir Tezcan, “Öyle günler oldu ki yiyecek ekmeğimiz yoktu. ama Nefes’i öyle sahiplendik ki anlatamam. Artık bizim çocuğumuz benzeri oldu. Bizim yanımızda emeklemeyi, yürümeyi, konuşmayı öğrendi. Bizi anne- babası benzeri görüyor. bu erken doğum günü. erkek çocuğuma ‘abi’, kızıma ‘abla’ diyor. Biz de kendisine öyle bağlandık ki anlatamam” dedi.

“O bundan sonra BİZİM NEFESİMİZ OLDU”

İ.A.’nın kendilerine tek sefer 1250 Lira verdiğini aktaran Kadir Tezcan, “Beni engellediği amaciyla artık ulaşamıyorum. Devletimiz muavin olursa Nefes’i sahiplenmek istiyoruz” dedi. Nefes’e öz çocuğu benzeri davrandığını söyleyen Bahar Tezcan ise en iyi yıllarına şahit olduğunu belirterek, “O artık bizim nefesimiz oldu. Çok seviyoruz. Biz ne yersek onu yiyor. Bana ‘anne’, eşime de ‘baba’ diyor. Kızım Tuana’yı ablası, Osman’ı ise ağabeyi biliyor. Üstelik çok iyi anlaşıyorlar” diye konuştu.

“KIZIMIN GELECEĞİ İLE İLGİLENİYORUM”

Nefes bebeğin babası İ.A. ise kızı 11 günlükken annesinin bırakıp gittiğini ve eline kaldığını belirterek, velayetin kendisinde olduğunu ifade etti. İ.A., “Kızımı 5 aylıkken bakmaları amaciyla Tezcan ailesine bıraktım. 5- 6 ay bütün masraflarını karşıladım. ama mahkumiyetim çıkması hasebiyle maaşları ve başka masraflarını ödeyemedim. Kendisine var olan borcum karşılığında senet yaptık. Kızımı geriye almak amaciyla İhtiyaç duyulan yerlere müracaat edeceğim. Benim kızımı reklam malzemesi yapamaz. Ayrı olarak geleceği ile ilgileniyorum” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Bülent TATOĞULLARI

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir