Yunan’ı korku sardı! Türkiye’nin yeni silahı için canlı yayında ne yorum yapacağını şaşırdı-haberi

Azerbaycan’dan Libya’ya, yaşanan Bir hayli çatışmanın yazgınını değiştirerek hatri sayilir büyüklükte muvaffakiyet galip gelen Türk SİHA’ları hayat basınının gündeminde olmaya ayni ritimde devam ediyor. Türk Havacılık ve feza Sanayii tarafından üretilen ve geçtiğimiz vakit test atışları esnasında 30 kilometreden hedefi vuran Aksungur SİHA Yunan medyasında geniş yer buldu. Skai TV muhabiri Manolis Kostidis, Aksungur SİHA’nın özelliklerini canlı yayında anlattı.

“BU durum YUNANİSTAN‘I ENDİŞELENDİRMELİ”

Aksungur SİHA’nın insansız aracın ANKA İHA modelinin gelişmiş çesidi olduğunu kaydeden Manolis Kostidis, “Aksungur modeli uçak, ikmal veyahut rastgele tek şeye gereksinim duymadan tam 40 saat uçabiliyor. 750 kilo faydalı yük, lazer güdümlü füzeler ve bombalar taşıyor ve elbette gözetleme kabiliyetine sahip. Bu durum Yunanistan‘ı endişelendirmeli. Ayrı olarak mühendislerin dediklerini dikkate almalıyız. Türkler bununla çok ağırbaşlı tasarruf edecekler” dedi.

“TÜRKİYE’NİN SİLAHLARI KAFAMIZI KARIŞTIRIYOR”

Kostidis’in izahları stüdyoda tek vakit suskunluğa neden oldu. Sunucu, konuğu ve muhabir Manolis’e “Biliyor musunuz, Türkiye‘nin silahları artık kafamızı karıştırıyor. Zira her ay tertemiz tek silah üretileceklerini açıklıyorlar. Onları dahada dikkatlice izlemeliyiz.” ifadesine yer verdi.

30 KİLOMETREDEN HEDEFİ VURMUŞTU

Aksungur Silahlı İnsansız sema Aracı, geçtiğimiz vakit mühim tek atış testi gerçekleştirdi. Aksungur SİHA, evvel kez attığı 340 kilogram ağırlığındaki mühimmatla 30 kilometre menzildeki hedefi başarıyla vurdu. Test atışının görüntülerini, müdafaa Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından ”Biz yolumuza kararlılıkla ayni ritimde devam ediyoruz” mesajıyla paylaşmıştı. Aksungur Ankara’dan 340 kilogram ağırlığındaki KGK-SİHA-82 ile havalandı. Uydudan denetim ile Sinop açıklarına giden Aksungur, 20 bin feet irtifada 30 kilometre menzilden hedefi muvaffakiyet ile vurmuştu.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir