Yunan medyasından Pelkas tepkisi: Kanat oynamayı sevmez, rahat hissettiği yer forvet arkası-haberi

Gençlerbirliği yenilgisi sonrası Fenerbahçe‘de tek sefer dahada Dimitris Pelkas belirsizliği gündeme geldi. özellikle teknik patron Erol Bulut, Pelkas ile alakalı enteresan tek tavır alıyor. ortada orta alan olarak oynamayı seven ve başarılı var olan Pelkas, ne vakit sol kanada kaysa hemide oyuncu hemide takım zarar görüyor.

ORTA SAHANIN ORTASINDA YILDIZLAŞTI

Bu sezon ligde 5 gol 7 asistle 12 gole dolaysiz etki eden 26 yaşında olan yıldız, Yalnızca tek sefer sol kanat oynarken Göztepe deplasmanında gol katkısı verdi. başka dört gol 7 asist hep ortada sahanın merkezinde olduğunda geldi. özellikle Fenerbahçe’nin liderliğe yükseldiği ocakta ayında yıldız futbolcu üç gol 6 asistle oynadı ve hep ortada sahanın ortasındaydı. nihayet iki dis alan galibiyetinde de bu durum öne çıktı. Trabzonspor deplasmanında mutlu Özil oyundan alınınca Pelkas merkeze kaydı, galibiyet golünü attı. Konyaspor deplasmanında sakatlığı hasebiyle mutlu olmayınca, Pelkas ortadaydı, takım evvel yarıda skoru 2-0 yaptı, Pelkas asiste imzasini attı.

“KANATTA SEVMİYOR”

Pelkas’la alakalı Yunanistan‘dan Gazzetta muhabiri Thodoris Vasilis, Milliyet amaciyla kısa tek değerlendirmede bulundu. Thodoris Vasilis “Pelkas kanat oynamayı sevmez. PAOK’ta da böyleydi. huzurlu hissettiği yer forvet arkası. Oyunu yönlendirebildiği, hür olduğu yer. Kanatta sıkışıp kalıyor” dedi.

PAOK ÖRNEĞİ

Fenerbahçe’de sol kanat ve ortada alan ortada arasında gidip gelen Dimitris Pelkas, enteresan tek örnekle öne çıkıyor. Pelkas kariyerinin en iyi sezonunu 2017-18’de PAOK’ta geçirdi. Yunan yıldız 12 gol 11 asistle oynadı. Pelkas o sezon ortada sahanın merkezinde 20 maça çıktı ve tam 10 gol 9 asistlik katkı yaptı. başka iki gol iki asist ise sol kanattayken geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.