Yunan Bakan Dendias’ın saldırgan tutumunun perde arkası ortaya çıktı! Her şey planlıymış-haberi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara’daki müsterek medya toplantısında Türkiye‘ye baz alinarak diplomatik teamülleri aşan ifadeler kullanan Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın skandal olusturan tutumunun perde arkası alana çıktı.

MİÇOTAKİS’TEN TALİMAT ALMIŞ

Yunanistan’da yayın yapan Ethnos gazetesinin diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberine göre; Dendias’ın Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile istişare seklinde olduğunu yazdı.

Gazete, Dendias’ın Bir gün evvel ve bu erken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden ardindan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı müzakereden evvel Miçokakis ile kapsamı geniş tek teatide bulunduğunu aktardı.

Ethnos gazetesi, Dendias’ın kiskirtma edilmesi halinde, bunun için ahenk gösteren şekilde karşılık vermesi ile alakalı açık yönerge aldığını duyurdu.

DENDİAS’IN ÜSLUBU DOSTÇA ATMOSFERİ ALTÜST ETTİ

Ancak toplantının arkadaşça tek atmosferde başlaması ve bakanimiz Çavuşoğlu’nun iki memleket arasındaki düşünce ayrılıklarını diplomatik teamüller içinde dile getirdiği net tek şekilde görülürken, Nikos Dendias’ın saldırgan üslubu toplantının havasını tek anda değiştirdi.

Bakan Çavuşoğlu, “Ben konuşmamda Yunanistan’ı itham edici tek söylemde bulunmadım ama evvel müzakerenin dahada müspet tek atmosferde geçmesini umuyordum” derken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama Dendias onay edilemez ithamlarda bulundu. Türkiye’nin Yunanistan’ın egemenlik haklarını ihlal ettiğini söyledi. Bunu onay etmemiz mümkün değil.”

Son Dakika: Yunan bakanimiz Dendias'ın skandal suçlamaları bakanimiz Çavuşoğlu'nu sinirlendirdi! Yüzüne dönüp saydırdı

Son Dakika: Yunan bakanimiz Dendias’ın skandal suçlamaları bakanimiz Çavuşoğlu’nu sinirlendirdi! Yüzüne dönüp saydırdı
Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir