YSK, Gelecek Partisi’nin de seçime girme yeterliliği sağladığına karar verdi-haberi

Gelecek Partisi, seçime girme yeterliliğini tamamladı. Konuya ait istikbal Partisi Kurucular heyeti Üyesi, seçenek ve haklar İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün tarafından yapılan açıklamada, partinin seçime girmek amaciyla İhtiyaç duyulan koşulları gerçekleştirdiği ve konunun bu erken yapılan çok seçenek heyeti (YSK) toplantısında karara bağlandığı bildirildi.

“HAYIRLI OLSUN”

Konuya ait tek medya izahı yayımlayan istikbal Partisi seçenek ve haklar İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, “Hayırlı uğurlu olsun” başlığı ile şu ifadeleri kullandı:

“ŞARTLARI YERİNE GETİRDİK”

Gelecek Partisi Türkiye’de korku ikliminin hakim olduğu, otoriterleşmenin arttığı, ülkenin yönetilemediği tek anda 12.12.2019 tarihinde milletimize tertemiz tek umut olarak kurulmuştur. Kuruluşundan ardindan siyasi tarihimizde ender görülebilecek tek şekilde Anadolu ve Trakya’da çok kısa tek müddette teşkilatlanmış, kent ve kaza kongrelerini gerçekleştirerek, 01.11.2020 tarihinde 1. alışılmış olan hatri sayilir büyüklükte Kongresi’ni başarıyla yapmıştır. böylelikle partimiz Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. maddesinde zikredilen ‘siyasi partilerin seçimlere katılabilmesi amaciyla illerin asgari yarısında oy verme gününden asgari 6 ay evvel Örgüt kurmuş ve hatri sayilir büyüklükte Kongresini yapmış olması’ şartını adina getirmiştir. Partimizin seçime girme şartlarını sağladığı partimizin tuttuğu kayıtlardan, İlçe seçenek Kurulları kongre evraklarından ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın siyasi partiler amaciyla tuttuğu sicilden anlaşılmıştır. Bu husus çok seçenek Kurulu’nun bu erken yapmış olduğu toplantıda teyit edilmiş ve karar altına alınmıştır. istikbal Partisi bugünden bu yana yapılacak her biçimde seçime girmeye hukuken dogruluk kazanmıştır.”

SEÇİME GİRECEK PARTİ SAYISI 20’YE YÜKSELDİ

Gelecek Partisi’nin de katılımı ile seçime girme hakkı galip gelen parti sayısı 20’ye yükseldi.

Seçime girmeye dogruluk galip gelen partiler şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız ülkemiz Partisi, hatri sayilir büyüklükte Birlik Partisi, Cumhuriyet milletçe Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, istikbal Partisi, toy Parti, Halkların Demokratik Partisi, hür Dava Partisi, İyi Parti, ulusalci devinim Partisi, tutucu Yükseliş Partisi, mutluluk Partisi, Sol Parti, ülkemiz Kominist Partisi, vatan Partisi, tekrar Refah Partisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.