Yasakların kalkacağı 1 Temmuz öncesi tehlike büyüyor! Delta varyantı görülen kişi sayısı 134’e yükseldi-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Partili milletvekilleri ve ortada karar yönetim heyeti (MKYK) üyelerini, sağlık politikaları, aşılamada gelinen nokta, TURKOVAC aşısı ve normalleşme zamani ile alakalı bilgilendirdi.

TURKOVAC HAKKINDA DA BİLGİ VERDİ

Bakan Koca, sağlık politikaları, tek Temmuz itibarıyla başlayacak normalleşme süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ismini duyurduğu ve Faz-3 aşamasına geçilen TURKOVAC aşısına ait çalışmalar ile alakalı milletvekillerine bilgi verdi.

RAKAM YÜKSELİYOR

Bakan Koca, milletvekillerine delta varyantının Türkiye’de 134 kişide görüldüğünü söyledi. Toplantı Medyaya kapalı olarak takriben 3,5 saat sürerken, toplantının derhal peşinden rastgele tek İzah yapılmadı.

DÜN SAYININ 77 OLDUĞU AÇIKLANMIŞTI

Hindistan’da başlayan ve Rusya’da tesirli var olan dahada hızlı bulaşan Delta mutasyonuyla alakalı bakanimiz Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi vermişti. bakanimiz Koca, 28 Nisan’da 5 kişide görülen Delta mutantının 77’ye civarindan çıktığını söylemişti.

HIZLI BİR ŞEKİLDE BULAŞIYOR

Delta varyantına yakalanan tek kişi 8 kişiye bulaştırabiliyor. bu yüzden mevzubahis varyant hızlı tek şekilde bulaşabiliyor. Uzmanlara göre; bu varyant dahada bulaşıcı ama dahada öldürücü değil. Maske ve aşı, Delta varyantına karşı çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir