Yangınlardaki son durumu Bakan Bekir Pakdemirli paylaştı! 4 ilde alevlerle mücadele ediliyor-haberi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’deki orman yangınlarına ait nihayet vaziyeti paylaştı.Antalya, Mersin, Muğla ve Uşak’ta toplaminda 10 yangın ayni ritimde devam ederken Bir hayli şehirde ise alevler denetim altına alındı.

4 İLDE toplaminda 10 hatri sayilir büyüklükte yangin ayni ritimde devam EDİYOR

Antalya’nın Manavgat, Akseki ve Gazipaşa bölgelerinde çıkan 12 yangın denetim altına alınırken üç yangının ayni ritimde devam ettiği öğrenildi. Mersin’in Silifke kazasinda çıkan 7 yangın denetim altına alınırken iki tanesi Daha ayni ritimde devam ediyor.

MUĞLA’DA dört hatri sayilir büyüklükte yangin SÜRÜYOR

Muğla’nın Marmaris, Köyceğiz, Bodrum ve Mislas bölgelerinde 7 yangın alana çıktı. üç tanesi denetim altına alınırken, dört yangınla var olan ugras ayni ritimde devam ediyor. Uşak’ın merkeze bağlı kisminda tek adet yangının sürdüğü bildirildi.

91 hatri sayilir büyüklükte yangin denetim ALTINDA

Adana, Aydın, Balıkesir, Bilecek, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Osmaniye, Sakarya ve Şanlıurfa’da toplaminda 91 yangın denetim altına alındı.

“ORMANIN KAHRAMANLARININ MÜCADELESİ ayni ritimde devam EDİYOR”

Pakdemirli, Twitter’dan tabloyu şu İzah ile paylaştı:

“Zaman vakit 40-50 derecelere çıkan sema sıcaklığına, düşük neme ve 50-60 kilometreden dahada hızlı esen rüzgâra karşın ormanın kahramanlarının yangınlarla mücadelesi canla başla sürüyor.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir