Veyis Ateş 10 milyon euro iddiasını yalanladı, İsmail Saymaz “Ses kaydını dinledim” diyerek karşı çıktı-haberi

Hakkında karapara aklama soruşturması bulunan Sezgin Baran Korkmaz amaciyla arabuluculuk yaptığı argüman edilen sunucu Veyis Ateş, milletçe TV ekranlarında açıklamalarda bulundu.

Halk TV’de İsmail Saymaz‘ın suallerini Cevaplayan Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz ile Temmuz 2020’de Bodrum’da tek arkadaşının teknesinde tatildeyken tanıştığını söyledi. Paramount Otel’ Cihan Ekşioğlu’nun konuğu olarak gittiğini ve burada Korkmaz ile tanıştığını söyledi.

Programda İsmail Saymaz’ın sualleri ve Veyis Ateş’in verdiği yanıtlar şöyle:

İsmail Saymaz: Sezgin Baran Korkmaz’la ne vakitten beri tanışıyorsun?

Veyis Ateş: Geçtiğimiz temmuzun 20leri veyahut 30larından tanıyorum meşhur otele çağrılı olarak gittim. O günlerde oraya çağrılı olarak gitmedim o günlerde Zati tek arkadaşım teknesinde tatildeydim

“ARKADAŞLARIMIN TEKNESİ”

İsmail Saymaz: O tekne senin değil miydi?

Veyis Ateş: O tekneye bindikten, Başka bir deyişle İstanbul’a döndükten ardindan orada çekildiğim tek resimi attım. tek arkadaşım yorum yaptı. Bizim aramızda geçen diyalogdan ardindan bugünlerde benim tek teknem olduğu… benim Katiyen tek teknem olmadı, arkadaşlarımın teknesi.

“CİHAN EKŞİOĞLU BENİ çağrı ETTİ”

İsmail Saymaz: Paramount Otel’de kimin konuğuydun?

Veyis Ateş: Paramount Otel’e 2015’den beri arkadaşım var olan Cihan Ekşioğlu beni çağrı etti. bendeniz Cihan Ekşioğlu’nun konuğu olarak gittim. tek kez gittim hayatımda iki vakit kaldım, kazanç ödemedim. çağrılı olarak gittim. Bu ve benzeyen davetlere, konferanslara Zati gittim. dahada lükslerini de gördük, kaldık. dahada lükslerine çağrı edildik. tek ev konuğu olarak gittik. Kaldığım sabahın sonrası bugünü kahvaltı yaparken birisi kahvaltı sofrasında kalktı yanıma geldi. ‘Merhaba bendeniz Sezgin Baran Korkmaz’ dedi. Tanışma bir. Bu temmuz dediysem eylül, ekim benzeri olabilir. İstanbul Beylerbeyi’nde tek balıkçının kapısında 2. sefer tanıştık. Biz arkadaşlarımla kendisinin Instagram hesabımda goygoy yapıyoruz. Yarından bu yana bakılsın bugüne civarindan benim tek teknem olmuş mu? İş adamı tek arkadaşımla onun teknesinde tek resmim var onu da linç ettiler. Pazartesi gününden bu yana teknem, villam, boğazda villam var mı, bendeniz kendim soruşturulmasını isteyeceğim. Ailemde, yakın arkadaşlarımda, benim üzerimden tek servet çoğalması var mı buyursunlar araştırsınlar.

“BEN ARAMADIM O BENİ ARADI”

Kasım olabilmektedir aralık olabilmektedir ne vakit yurtdışına çıktığını hatırlamıyorum. Yurtdışına çıktıktan tek veyahut iki hafta ardindan tek müsterek tanıdığımız Diye konuştu ki ‘Sezgin Baran Korkmaz yurtdışında biliyorsun başına gelenleri’ dedim ki ‘bilmiyorum’. ‘Seni aramak istiyor’ dedi, ‘arasın’ dedim. ‘Ben çok mağdur edildim’ dedi. 5 ocakta olamaz ondan dahada öncedir. bendeniz aramadım o aradı beni. ‘Senden ricam, Sayın İçişleri Bakanı beni yanlış anlıyor, bendeniz şöyle mağdur edildim bu iletisi iletir misin?’ dedi. ‘Ben bu erken yarın Ankara’ya gidebilirim gittiğimde iletirim’ dedim. Bundan iki veyahut üç vakit ardindan sayın bakana dedim ki ‘Bu SBK diye birisi var beni aradı’ dedim. ‘Açmasaydın’ keşke dedi. ‘Bana bunun benzeri böyle şeyler söyledi’ dedim. ‘Bunların hiçbiri doğru değil onun hakkındaki söylemler çok dahada çeşitli eğer bunun benzeri düşünüyorsa Türkiye’de yargı var gelsin teslim olsun…’

“BEN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIM”

Saymaz: Sen tek gazetecisin. İki kez tanıştığın biri senden tek bakana bunu iletmeni istiyor neden onay ettin bunu?

Ateş: Bunu onay etmemin sebebi, çoluğum çocuğum Türkiye’de bendeniz burada mağdur oldum, yalnız kaldım, yanlış anlaşıldım… Bana ulaşıyor. Şu bakanlıkta, bu bakanlıkta atamalarda telefonlar geliyormuş ya bana… Çoluğum çocuğum var insanların bu tür düştüğü vaziyetlerde aradıklarında bendeniz muavin olmaya çalışırım. Her arayanın değil.

“NEDEN ARANDIĞIMI BİLMİYORUM”

Saymaz: kara paradan aranan tek adamı neden bakana iletiyorsun

Ateş: Neyden arandığını bilmiyorum. bunun benzeri tek mağduriyetini iletiyor bana. bendeniz de sayın bakana iletiyorum. O beni arıyor ardindan diyorum bunun benzeri böyle senin anlattığın benzeri değil.

“HATAYA DÜŞTÜM”

Saymaz: SBK diyor ki benim avukatımı bulmuş avukatım üzerinden ısrarla bana erişmeye çalışıyor

Veyis Ateş: Büyük harflerle tek sefer dahada söylüyorum ki ‘Ben onu aramadım’. bendeniz SBK ile ömrümde iki kez karşılaşmış adamım. müsterek arkadaşımız diyor ki bana ‘Bu erkek mağdur edildi bu iletinini iletir misin?’ Üstümde Habertürk benzeri tek müessesenin isimi vardı. Artık yok. Bundan artık arındım. bunun benzeri tek gaflet, dalaletten dolayı bütün seyircilerimden özür diliyorum. 2006’dan beri haber laf eden tek insan olarak bunun benzeri tek yanlış, hataya düştüm.

“ONUN MESAJINI İLETTİM”

İsmail Saymaz: Hatadan kastın ne?

Veyis Ateş: O telefona cevap saglamak ve gidip bakana söylemek. bakanimiz bana ‘Keşke açmasaydın’ dedi. Biz sayın bakana onun iletinini ilettim. Sonrasında Katiyen tek temasımız olmamış. Aradan tek veyahut iki hafta veyahut tek aylık tek vakit geçti tekrar arandım. ‘Abi çok güç durumdayım’ dedi. Sen koskocaman SBK’sın iri avukat ordun yok mu? Abi ne gerekiyorsa yapayım, vereyim. Benim çoluğum çocuğum burada…

“SEVİLAY YILMAN’IN ANLATTIĞI KONUŞMA BANA AİT DEĞİL”

İsmail Saymaz: Sevilay Yılman’ın yazdığı konuşma sana ait değil mi?

Veyis Ateş: Anlatacağım. Sevilay Yılman’ın anlattığı konuşma bana ait değil. Bu konuşma 7 Ocakta mı yapılıyor? bendeniz 10 milyon avro istemişim değil mi? Santajda, tehditte bulunmuşum. Bu vakte civarindan neredeyiz? 16 Mayıs tarihinde bendeniz tek tv programında SBK bana tek ileti atmış. ileti da buyruğa Uslu’nun attığı tek tweet.

İsmail Saymaz: Lobilerden, kliklerden laf etti dedin. Bu kaç tarihindeki konuşma?

Veyis Ateş: Emre sakin tek tweet atıyor. Veysi Ateş, SBK’dan 10 milyon Lira koparmış bunu da İbrahim Kalın ile paylaşmış. Yayın bitti bu tweeti ve SBK’nın aramasını gördüm. Aradım, “Abi bu FETÖ’cülerin Allah belasını versin. Sen bana muavin olmaya çalıştın, görüyor musun neler oluyor?” dedi.

10 MİLYON avro İDDİASI

İsmail Saymaz: 10 milyon avronun geçtiği tek diyalog yok mu?

Veyis Ateş: Böyle tek istek aramızda geçmedi. 10 milyon avro istedim.

Saymaz: neden istedin?

Veyis Ateş: Diyelim istedim, 10 milyon avro bana geldi ya. 10 milyon avro kaç kazanç yapar? Bunu nereye saklayabilirim. İstemedim diyorum.

İsmail Saymaz: Klikler ve lobilerin geçtiği konuşma.. Ne oldu o konuşmada?

Veyis Ateş: İçişleri Bakanı bu erkek istikbal teslim olacak diyor ya. Bu erkek bana bu ülkede lobiler, klikler var diyor ya… Bundan ne anlarsın? Lobiler var klikler var sen bana gönder 10 milyon avro bendeniz bunu işi çözerim diyeceğim…

“YALAN SÖYLÜYORSUN”

İsmail Saymaz: bunun benzeri tek konuşma olmadı mı?

Veyis Ateş: Böyle tek konuşma yok.

İsmail Saymaz: yalan söylüyorsun. bendeniz bu konuşmayı dinledim. Sen bu konuşmada diyorsun ki, “Senle alakalı beklenti ve istediklerini sesini çıkarmadan tek vakit sakince beklemen lazım. Samimiyetini göstersin gerekeni yaparız dediler” O da sana diyor ki “Samimiyetimi nasıl göstereceğim abi.” Sen diyorsun ki; sana laf ettiğim vakiti meblağı istiyorlar. Korkmaz, 10 milyon avroyu gösterdiğim zaman… Sen diyorsun ki, onlar çok kuvvetli pozisyonda olduğu amaciyla olur mu olmaz mı diye sormadım. Burada 10 milyon avro geçiyor. Korkmaz’dan tek meblağ istek edildiğini söylüyorsun. Bunu nasıl açıklıyorsun

Veyis Ateş: Bu kayıt derhal hemen bana da verin bendeniz kendisinin ellerimle götüreyim bu tek dinlensin. 7 aydan beri çıkmayan konuşmam neresi önü neresi arkası bilmediğim tek konuşmadan bahsediyorum. bendeniz bunun benzeri tek konuşma yapmadım, 10 milyon avro istemedim.

“BU CÜMLELER BANA AİT DEĞİL”

İsmail Saymaz: Sana laf ettiğim meblağı istiyorlar dedin mi?

Veyis Ateş: Bana ait değil cümleler. O taraf kim. Başka ne demişim?

Saymaz: “Şimdi patron memleket hayalin var. Burada elini kolunu sallaya sallaya dolaşmak var. Gelme noktasında sana bunu yapan klik ve lobi onlarla masaya oturmak lazım” O da sana diyor ki, “Benim adıma masaya otur” sen de “Nasıl istersen” diyorsun.

“BÖYLE BİR GÖRÜŞME YOK”

Ateş: bunun benzeri tek müzakere yok. Bu adamın bana anlattığı dertleri var.

Saymaz: Sen birileriyle görüşmüşsün. Belli klik ve lobiler yerine kazanç istek ediyorsun

Ateş: O klik ve lobiler kimse araştırılsın. 7 ocakta, tek hafta döneminden evvel tek hafta sonrasında konuştuğum kayıtlar alana çıksın.

Saymaz: “Sizin adınıza konuştuğuma göre ortada tek hakemlik yaptığıma göre” diyorsun ve kendini Korkmaz’a bunun benzeri tanıtıyorsun. Bu konuşma ile senin anlattıkların örtüşüyor.

Ateş: bendeniz hiç konuşmadım, bana dertlerini anlatmadım demiyorum ki. Bu konuşma 7 aydır nerde?

“PARA İSTEMEDİM”

Saymaz: Sen kazanç istedin mi?

Ateş: İstemedim.

Saymaz: Birilerinin tek meblağ istediğinden laf ettin mi?

Ateş: Söz etmedim.

“BEN BU PARAYI NEREDE SAKLAYABİLİRİM”

Saymaz: Birileri yerine Korkmaz’ın meselenini çözmek yerine görüştün mü?

Ateş: Birileri ile görüşmedim. tek kişi ile görüştüm. Devletin İçişleri Bakanı’na söyledim. 7 Ocak’ta bakanimiz Diyarbakır’da bendeniz İstanbul’dayım. Bu eş hikayeleri balyozda, 17-25’de görmüştük. Kırk sene düşünsem bunun benzeri tek hikayenin öznesi olacağım… Diyelim tek vakit amaciyla nefsime maglup düştüm. 10 milyon avro 10 küsur trilyon yapıyor. bendeniz bu parayı nereye saklayabilirim, hangi bankaya koyabilirim? sade tek hesap ya.

Saymaz: SBK’ın senden ani çok konuşma yaptığı ve senden meselenini çözmek amaciyla yardım istediği anlaşılıyor. Benim dinlediğim konuşmada tek meblağdan laf ediliyor. SBK bu gücü nerden alıyor?

Ateş: Devletin içişleri bakanı diyor ki istikbal yargıya teslim olacak. bendeniz bunu ona iletiyorum. bendeniz kimim ki hangi klik hangi lobiyi bulacağım. Nereye sokacağım, nerede gizleyeceğim bendeniz bu parayı.

“BU MEVZULARI ÇOK DİLLENDİRMESİN”

Saymaz: Peki neden 10 gündür sustun?

Ateş: Ben bu erken 14.30-15.00 benzeri uyandım telefonum çaldı. Beni birisi aradı ismini vermeyeceğim. “Ya bu SBK beni aradı. Bu akşam milletçe TV’ye çıkacakmış. Bu mevzuları çok dillendirmesin..” Sen ne diyorsun dedim ya?

İsmail Saymaz: SBK herhalde şu vakit izliyordur, bu ithama değin tek izahı bana gönderecektir.

Veyis Ateş: “Bu akşam milletçe TV’ye çıkacakmış benden bahsetmesin. dogruluk desin haklar desin” bunu kim iletti söylemeyeceğim. Yarın tek vakit sorulursa bu ismi vereceğim. Madem bizim bunun benzeri tek hikayemiz var, madem bendeniz bu erken konuşacağım Niçin bu erken bana ileti yolluyorsun.

“KAFAMI UZATIYORUM gök tasi YAĞMURU”

İsmail Saymaz: Bu senin 10 gündür konuşmadığın gerçeğini değiştirmez.

Veyis Ateş: Kafamı uzatıyorum dışarda tek gök tasi yağmuru. tek vakit yalım, tek vakit teknem çıkıyor. tek de üstümde Habertürk benzeri tek kimlik var. Habertürk ekran yüzü olarak İzah yapıp kuruma zarar saglamak mi beklemek mi? Bundan ardindan da çıkacak.. Şöyle sosyolojinin içerisindeyiz. 2006 seneninde televizyona çıktım. Oradan Habertürk’e geldim. tek hafta 10 gündür….

10 BİN EUROLUK PALTO İDDİALARI

İsmail Saymaz: Senin ile alakalı çok söylemler var.

Veyis Ateş: Tırnak içinde medyanın monşerleri bu bebek Bir gün evvel TV Net’ten geldi bu erken buradan buraya geldi. Çok pahalı kravatlar takıyor.

İsmail Saymaz: Palton 10 bin euro, şapkan da 600 euro. Nasıl olur bu?

Veyis Ateş: Benim babam çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli tek inanç görevlisi, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olduktan ardindan yıllarca zeytin ticareti yaptık ortada halin belli tek süre üzerinde tek aileydik. Bugünlere geldik ve bugünlerde kazandığımız tek paramız var.

“‘PEKER’DEN ÇEKİNİYORUM’ DİYE BİR ŞEY DEMEDİM”

İsmail Saymaz: tek haftadır neden susuyorsun neden konuşmuyorsun?

Veyis Ateş: ‘Peker’den çekiniyorum’ diye tek şey demedim. Paltomu terzide diktirdiğim amaciyla 6-7 bin Lira ödemiş olabilirim. Kaşkol da onun hediyesi, fötr şapka da orada kafama taktığım tek şapka. tek hafta sustum, her biri eteğindeki taşları döksün, üzerimdeki müessesesel kimlik kalksın… Katım, villam, teknem çıkmadı mı?

İsmail Saymaz: Birinden 10 milyon avro istemekle aynı şey mi? bendeniz senin ağzından meblağ çıktığını işittim. Sen yok diyorsun, bendeniz işittim.

“YALIM YOK”

Veyis Ateş: Pazartesi bugünü ani çok senedir ne kazanmışım ne kaybetmişim hepsi amaciyla hatali ilaninda bulunacağım.

İsmail Saymaz: Yalın var mı?

Veyis Ateş: Yalım yok.

İsmail Saymaz: Boğaz’da oturuyor musun?

“BOĞAZ’DA OTURMUYORUM”

Veyis Ateş: Boğaz’da da oturmuyorum. Bekledim eteklerindeki taşları dökülsün, müessesesel kimlik çıksın. 10 milyon avro aldım, 10 milyon avroyu sağlık bakanlıklarında işler yaptım filan ya… 2+1 3900 Lira kira ödediğim, 250 Lira aidat ödediğim tek hanede oturuyorum. Eşimden ayrıyım 7-8 yıldır. Eşim ve iki çocuğum 2+1 hanede oturuyorlar. Erkek çocuğumun odası apartman boşluğuna, kızımın odası karşı apartmana bakıyor. Mersin’de ailemden var olan zeytinlikler, portakallıklar, evlerimiz, işletmelerimiz var. İstanbul’da taban katta tek dairem var. Kendim orda oturmuyorum iki sene evvel de İstanbul Hereke’de 700 bin TL’ye aldığım iki senedir kredisini ödediğim tek hanem dahada var. bütün esya varlığım bu. bendeniz Habertürk genel Müdürlüğü sürecinde takriben ayda 30 bin Lira galip gelen adamım. Beymen, Vakko giyiyormuşum filan filan.. bendeniz Habertürk’e gece spikeri olarak geldiğimde, BMW’ye biniyordum. genel müdür oldum şirketim bana Audi belirleme etti. ardindan çok heveslendim tek Mercedes aldım. 6-7 ay kullandım art sattım. hükümet bana Mercedes belirleme etmedi.

İsmail Saymaz: Peker’in iddiasına göre, İçişleri Bakanlığı sana Mercedes, çakarlı araba, savunma belirleme etti.

“KORUMAM VAR SADECE”

Veyis Ateş: Etmedi. üç senedir savunmam var. Ekrana çıkıyorum… savunmam var sadece.

İsmail Saymaz: Sedat Peker’le tanışıyor musun?

Veyis Ateş: 2016 yılı, 2017 olabilmektedir Kuruçeşme’de tek mekanda, 3-4 saat 4-5 kişi oturduk aş yedik hasbihal ettik. Ne siyaset, ne kazanç alışverişi ne iş konuştuk. Hayatımızda tek defa bunun benzeri tanıştık.

İsmail Saymaz: ardindan gidip Habertürk’te onla birlikte söyleşi yapmayı öneri ettin mi?

Veyis Ateş: Kenan Bey’e söyledim. Yok dedi. Bunun dışında ne selam aldık, ne selam gönderdik ne tek telefon görüşmesi oldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA CİHAZ SATTIĞI İDDİALARI

İsmail Saymaz: sağlık Bakanlığı’na tıbbi aygıt sattığın doğru mu?

Veyis Ateş: Suç ilaninda bulunacağım bu iddiaya. sağlık Bakanlığı’nda veyahut hangi bakanlığında hangi ihaleye müdahale etmişim? Pazartesi bugünü de tek hatali ilaninda bulunmaya hazırım.

İsmail Saymaz: tek bakanimiz yardımcısından bahsediliyor. sağlık Bakanlığı’nda bu kişi üzerinden tıbbi aygıt veyahut maske kit veyahut ilaç satışına aracılık ettiğin argüman ediliyor. Doğru mu?

Veyis Ateş: Doğru değil.

İsmail Saymaz: Sen aramışsın, belli klik ve lobilerle görüşmüşsün. Avukatını ısrarla arayarak onla birlikte temas kurmaya çalışmışsın.

Veyis Ateş: Avukatı da isterse bağlansın. bendeniz mi aramışım avukatı, avukatı mı beni aramış. Benim sayın bakana, Habertürk benzeri tek kurumdan yollarımı ayırmama neden var olan o hatayı yaptığım sayın bakana dedim, sayın bakanimiz Diye konuştu ki istikbal Türk yargısına teslim olacak dedikten ardindan bunun arkadaşları mı tutuklanmış… bendeniz onun avukatını mı aramışım, tek dolarını tek eurosunu mu almışım pazartesi bugünü bazı gönderecekse hatali ilaninda bulunsun. Az evvel sana kaç paralık evde, çocuklarımın hangi hanede oturduğunu, bindiğim arabayı anlattım. Onun dışında nihayet 10 yılda, 20 senede babamın servetine varıncaya civarindan hepsi araştırılsın ki bendeniz nasıl tek yalıda oturuyormuşum, nasıl tek kazanç harcamam varmış ve nasıl tek kazanç trafiği yönetiyor muşum?

İsmail Saymaz: neden durup dururken bunun benzeri işlerde isminin geçiyor?

Veyis Ateş: Sen bendeniz her birimiz o yanındaydık. Sayın asil ile yaptığımız yayında o yayında da üstümde baskı vardı. Onu sor bunu sor… sayın bakanı aldığımız yayında sonrasında tek sürü ova yazıldı. Bu programı Veyis örgütlü etti… Ne olduysa bendeniz içişleri bakanı ile yayın yaptıktan ardindan Sedat Peker, “Tam İsmail Sual soracak tak kelepçe vuruyorsun” diyor. Salı bugünü grup toplantısında sayın hükümet Bahçeli, 23 gündür İçişleri Bakanı ile alakalı tek İzah yoktu. Salı bugünü hükümet Bahçeli, çarşamba bugünü sayın cumhurbaşkanı tek İzah yapıyor. Perşembeden itibaren, Sedat Peker’in iddialarının sonrasında SBK’nın iddiaları içinde bulunuyorum

BAKAN asil İLE HABERTÜRK’TEKİ YAYIN

Veyis Ateş: O yayından ardindan geldi bunların hepsi benim başıma. Murat Karayalın’ın, Sedat Peker’in, Sezgin Baran Korkmaz’ın nefret ettiği tek adamı ağırladık, Sual sorduk diye art tasarınına alakalı tek sürü şey yazıldı. Şimdi evvel kez açıklıyorum. Sayın bakanimiz beni aradı, ‘Ben Habertürk’e çıkmak istiyorum ‘dedi. ‘Hay hay sayın bakanım, kimlerle… Günlerdir konuşulan tek isim. İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, sen, Mehmet Akif Ersoy, Kübra par… yayını örgütlü ettik.

“İÇİŞLERİ BAKANI’YLA bendeniz TANIŞIRIM”

İsmail Saymaz: Sayın bakanimiz neden seni arıyor da kanalı aramıyor?

Veyis Ateş: Siyasetçiler aramazlar mı? 1999’dan beridir sayın İçişleri Bakanı ile bendeniz tanışırım. bütün bugüne civarindan ağırladığım yayınlarda kendisini defaatle ağırladım. O günkü yayında beraberdik… Ondan ardindan başlıyor her şey.

İsmail Saymaz: Reklam arasında Erdal Aras diye birinin seni aradığını argüman etti.

Veyis Ateş: Erdal Aras ile biz Doğru yollar Partisi’nde 2004-2006 arasında birlikte çalıştık. İl yönetimindeydik. O yayın arasında bana gelen evvel telefon değil ki. Yayından evvelki temmuz-ağustos aylarında erkek çocuğunun düğünü amaciyla aradı, görüştük. tek de o vakit biz yayın arasındayken 20 senedir tanıştığımız erkek insan belli tek süre da bizden bahseder, belli tek süre meşhur olalım filan diye şakalaştık.

“SEDAT PEKER’DEN ÖĞRENDİM”

İsmail Saymaz: Peker’in adamı mı?

Veyis Ateş: Bilmiyorum, o vakit da bilmiyordum. Sedat Peker’den öğrendim. Ne olduysa o yayından ardindan gelmedi mi başımıza.

İsmail Saymaz: Anladığım kadarıyla sen sayın bakanla 2005’li senelerden beri tanışıyorsun.

Veyis Ateş: 1999. 2001’de benim nikah şahidimdir. İstanbul kent başkanıyken bendeniz de kendisine danışmanlık yapıyordum.

İsmail Saymaz: Sezgin Baran Korkmaz yayına tekrar bağlanmak istiyor. Biz kendisini sınırlı tek argüman amaciyla yayına almıştık. Yanlış anlaşılma olmuş.

Veyis Ateş: Türkiye’de aranan tek adamdan bahsediyoruz. beynelmilel tek krize neden veren, şu ekranlarda da hukuki tek sıkıntıya neden olacak tek adamla muhatap olmak istemiyorum. Neyse suali versin cevaplayalım. 10 milyon avro istemiş miyim? Türkiye’ye gelsin, Türk yargısına neyi teslim edecekse etsin ondan ardindan hep birlikte görelim

İsmail Saymaz: Senin mesleki yükselişin… Aslında sen inanç öğretmenisin…

Veyis Ateş: 2001den 2009 seneye civarindan yaptım. Bahçeşehir Kolejleri’nde.

İsmail Saymaz: Bu yükselişin siyasi ilişkilerin sayesinde mi oldu?

Veyis Ateş: 2002 seneninde AK Parti iktidarda Doğru yollar Partisi değil. 2006 seneninde bendeniz televizyonculuğa başladığıma göre, 2006’dan 2021 seneye civarindan bendeniz demek ki öyle tek siyasi ilişkilerim var ki hiçbir programının izlenmiyor, reyting almıyor sırf siyasi ilişkilerimden dolayı beni ekranda tutuyorlar. Öyle tek hikaye düşeceğim ki, günlerdir yıllardır haberlerini yaptığım işlerle alakalı öylesine cahilim ki, adamın tek tanesine bunun benzeri tek güç vaziyetinde açıktan diyeceğim ki sen bana 10 milyon avro gönder bendeniz senin bu işlerini halledeceğim… bendeniz neymişim be. bendeniz nasıl ilişkiler ağına sahipmişim ki yatım, katım varmış. Süleyman bey siyasette 14-15 yaşından beri sokaklarda afiş asmaktan bu yerlere gelen birisi. Benle alakası 1999-2000 senelerinde yollarımızın kesişmesi. Benim nikah şahidim olması… tek tv programı sonrası Murat Karayılan’ın, Sedat Peker’in, Sezgin Baran Korkmaz’ın yüklendiği tek adamın içinde sayın Binali Yıldırım, Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Sayın İçişleri Bakanı’nın, Sayın Mehmet Ağar’ın adinin geçtiği hikayede bendeniz bu hikayenin neresindeyim? 10 milyon avrosunda mıyım nerede bu para?

“BEN NE YAŞADIĞIMI BİLİYORUM”

Sezgin Baran Korkmaz yayına telefonla bağlandı:

Veyis Ateş çok haklı. Diyor ki, ‘O kayıt vardı, neden bugüne civarindan dinletmedi?’ diyor. Kaydın hepsini dinlediniz, Veyis Ateş’in gözüne bakıp ‘Yalan söylüyorsun, bendeniz kaydı dinledim’ demeniz lazım, o kadar. hepsini okudunuz zaten. Kaydı siz dinlediniz. hepsini tek tek dinlediniz. Benim hukukçularım, tanıdığım yüzlerce insan var. Sizce hangi biriniz benim Veyis Ateş’i arayıp, “Veyis bey lütfen bana yardım et, çoluk çocuğum perişan” diyebileceğimi düşünüyorsanız bunun için tek şey diyemem. Veyis Ateş’in kimin vasıtasıyla bana ulaştığını, bunların hepsi savcılığa verilecek kaydın içinde duyuluyor. 10 milyon avro istendi ama vermedim. bendeniz bu olaylar olunca, bendeniz öyle tek şeyle boğuşuyorum ki ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. bendeniz ABD’de hakkımda Türkiye’de mallarına el koyun diye tek istek yok. bendeniz ABD’de kara kazanç aklamaktan ne yargılanıyor ne de aranıyor. bendeniz ne olduğunu, ne yaşadığımı biliyorum.

Veyis bey benden, Ankara’da tek müzakere yaptığını hukuki problemi çözmek amaciyla değil problemi olusturan klik ve lobi olduğunu, onlara bunu vereceğini dile getirdi. neden bu erken açıklama etmek mecburiyetinde kaldı? belli tek süre evvel kendisinin de söyledi. buyruğa sakin tek adet tweet paylaştı. Orada tek ad geçti, İbrahim Kalın. bendeniz hayatım süresince İbrahim Kalın’ı görmedim, tek defa gördüm ‘merhaba’ dedim. İbrahim Kalın da kimseyle bunun benzeri içten var olan biri değil. Sedat Peker’in izahları sonrası Veyis Ateş’in odasına tek medya mensubu gidiyor ‘Bu nedir?’ diyor. O medya mensubu bana ‘Sen İbrahim Kalın’la’ deyince kan beynime sıçradı. Sen insanları kirletmek amaciyla bu civarindan mı çaba gösterdin ya? Bu erkek kendisinin kirli yüzünü örtbas etmek için, başkalarına konuyu çektiği amaciyla bendeniz Sevilay’a kaydı dinlettim. Sevilay Yalnızca bunu idareye dinletecekti.

İsmail Saymaz: Size klik ve lobi derken bazı kastetti?

Sezgin Baran Korkmaz: bendeniz bunu kastetti demem. Beyefendinin kendisi orada. Benim çocuğum 6 aydır rehabilitasyon göremiyor alçak herif. yalan söylüyor.

Veyis Ateş: Bana alçak herif diyen tek adamla polemiğe girmem.

Sezgin Baran Korkmaz: Lobi diye benden kazanç istek eden kendisi, onu izahı lazım.

Veyis Ateş: Doğru söylediğinde mutabık kaldığımız tek şey şu haklar önünde… tek de az evvel bütün belgelerimi alacağım geleceğim, yarın Türkiye’ye gelmezsem… bekliyoruz kendisini. tek sefer dahada tekrar ediyorum ki, benim tek kliğim tek lobim yok. bendeniz tek klik ve lobim yerine 10 milyon dolar, avro, pound istemedim, almadım. Buradan da bütün yargıya, adalete sesleniyorum ki versin ispatlarını bendeniz de gidip savunmamı vereyim.

İsmail Saymaz: Soyluyu koruduğuna değin tek eleştiri var Cevabını nedir?

Veyis Ateş: Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanının benim onu savunmama ihtiyacı mı var? Nereye civarindan koruyabilirim? Yayında mı? Yayında ne civarindan korudum? Hepsinin kayıtları var. bu erken bunun benzeri olacağını Sahiden hiç düşünmezdim ama şu tek haftalık vakit içinde öylesine çok şey yağıyor, akıyor, duyuyorum ki.. Bunları biriktireceğim, bunlar geldiğinde hepsi elimde toplandığında hiç olasılık etmediğim ne civarindan insan varmış. Bunları da görmek nasip oldu.

İsmail Saymaz: neden müdafaa vermedin de istifa etmeyi seçenek ettin?

Veyis Ateş: Bir müdafaa verseydim, tek hikaye anlatsaydım. tek vakit Mercedes’im, tek vakit yatım çıktı. Bundan ardindan da çıkacak, bunları da yargıya taşıyacağım. Bekledim ya, her biri tek eteğindeki taşları döksün. tek de bendeniz kimsenin ablası, abisi değilim. Kimse beni abla olarak abi olarak aramış değil. Şu anne civarindan gördüğüm tek tablo var.

İsmail Saymaz: Çakarlı araban var mı?

Veyis Ateş: E elbet zabita korumanız olunca da çakarlı araç oluyor. Özel tek Mercedes araç belirleme edilmedi. Az evvel bana ağır hakaretler eden bu adamı iyilik meleği, çocuğunun sünnet töreninde bunun benzeri çok iyi şeyler yapan, memleketin çeşitli yerlerine mektep yapan tek insandan bunun benzeri minik tek tanrıcık oluşturan, az evvel bana perişan laf eden, sabahleyin bana ileti gönderen.. Çok enteresan tek profille uğraşıyoruz. Varsa tek yasadigin mevzuların gel Türk yargısına teslim ol.

İsmail Saymaz: Afrin operasyonu döneminde oraya gitmiştin? Çevirmen Sanırım olduğundan değişik çeviriyor bunun için değin eleştiriyorsun bunun için ne diyorsun?

AFRİN RÖPORTAJI

Veyis Ateş: bendeniz Kürtçe bilmiyorum. Afrin’e 2. veya üçüncü giden gazeteciydim. bendeniz soruyorum o çeviri etmekte onun çevirisini bendeniz yayına veriyorum. bendeniz Kürtçe bilsem bu bunun benzeri tek şey değil derim. Ortada editöryel tek hatali olmuş olabilir. O günlerde T.C. Devleti, ÖSO ile devinim ediyordu. Yanlış anımsıyor olabilirim Sanki ‘Biz burada ne OSÖ, ne PKK istiyoruz’ diye çevirmiş AFAD yetkilisi. Aslında tam  ters şeyler söylemiş. bendeniz Kürtçe bilmediğim amaciyla yayına biz bu şekilde verdik, bilseydim bunun benzeri olmazdı.

İsmail Saymaz: Geçen sene HDP’lileri kanala çağrı etmeyeceğinizi, bunun tek seçenek olduğunu söyledin…

Veyis Ateş:Bugün de aynı görüşteyim. ‘Terörle arasına ara koymadıktan ardindan ekrana çıkmamalılar.’ Bunu ben, Didem, Mehmet Akif söyledi. O sırada inanılmaz tek hücum geldi üzerimize. O vakit da savunma belirleme edildi hepimize. Kendini güvende sezmek istiyorsun. O Habertürk’ün kurumsal, benim düsünceme göre çok yerinde tek kararıydı.

İsmail Saymaz: Çözüm sürecinde bunun için karşıt fikirlere sahiptin

Veyis Ateş: hükümet politikası buydu…

İsmail Saymaz: Kürt sorununa bakışın devletin bakışının değişmesiyle paralel değişti, öyle anlıyorum.

Veyis Ateş: Sadece bunun için bağlamayalım.

İsmail Saymaz: savunma kararına güvenerek verilen kişilerin çakar lamba takması yasak diyor.

Veyis Ateş: Benim yanımda tek savunma polisim var, tek de şirketimin bana verdiği şoförüm var.

İsmail Saymaz: Paramount Otel’de iki vakit kaldığını söyledin değil mi?

Veyis Ateş: Bir kereye mahsus tek veyahut iki gün. bendeniz oraya tatile gitmedim. bendeniz Zati bodrumda tatildeydim.

İsmail Saymaz: 12 medya mensubu topluluğu var mı? SBK’dan kazanç alan, maaşa bağlanan kimseler var mı?

Veyis Ateş: Duyduklarım var. İspatlamadığım şeyi burada nasıl söyleyeyim.

“BİRAZ MESAFELİYİM”

İsmail Saymaz: Gazeteciliğe ayni ritimde devam etmeyi düşünüyor mu diye soruyorlar?

Veyis Ateş: Mesleğim bu benim. Şimdi üstünden tır, tanker geçti.. tekrar aynı şeyi düşünür müyüm… Önce belli tek süre çocuklarıma, kendime vakit ayıracağım belli tek süre mesafeliyim.

İsmail Saymaz: Başka tek gelirin var mı?

Veyis Ateş: Başka tek gelirim yok. Bundan ardindan alacağımız tazminatımla oturup geçineceğiz.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir