Vakıfbank'ta Guidetti'den Egonu itirafı: Artık şaşırmıyoruz bile-haberi

CEV Şampiyonlar Ligi kupasını kazanarak 5’te 5 yapan Vakıfbank sezonu mükemmel seviyede tamamladı. Imoco’yu 3-1 yenik eden Vakıfbank’ta başantrenör Giovanni Guidetti ugras sonrası hemide karşılaşmayı ayni vakitte da tertemiz transferleri İtalya’nın ve dünyanın en iyi voleybol oyuncuları arasında gösterilen Paola Egonu ile alakalı suale cevap verdi.

BAŞKAN AÇIKLADI

VakıfBank Spor takimi Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, Imoco Volley maçının derhal peşinden düzen eden medya toplantısında Paola Egonu’yu tasima ettiklerini duyurdu. Üstünsalih açıklamasında, “Geleni söyleyeyim. Paola Egonu artık bizim oyuncumuz. Biz dahada döneminden evvel protokolümüzü yapmıştık, kendisinin takımımıza katmıştık. Bundan ardindan artık bizim oyuncumuz olacak. Gidenleri de artık görürsünüz. Bunları söylemeyeyim, farklıklar olabilir. Bize gelen Egonu var. Artık bizim oyuncumuz, bunun müjdesini vermiş olayım” ifadelerini kullandı.

‘İNANILMAZ BİR SEZONU TAMAMLADI’

Skorer’in haberine göre İtalyan medyası hatri sayilir büyüklükte muvaffakiyet sonrası Giovanni Guidetti ile tek röportaj gerçekleştirdi. Haberde İtalyan antrenörün başarısından bahsedilirken “Giovanni Guidetti, Ljubljana’da Conegliano’ya karşı kazandığı finalden ardindan kariyerinin Şampiyonlar Ligi’ndeki beşinci zaferini VakıfBank idareninde yaşıyor. Guidetti’nin takımı aslında vitrinde 5 kupa ile inanılmaz tek sezonu tamamladı.” denildi.

GUİDETTİ: ÇOK ACI ÇEKİLEN BİR YOLCULUK

Guidetti açıklamasında “Beşinci olması umurumda değil, bu grup amaciyla hemide evvel ayni vakitte da son, istikbal seneden bu yana tekrar değişecek. bu sebeple çok mutluyuz: 2019’da başlayan, çok üzüntü çekilen tek yolculuk. Bu sene tabutu kapatmak amaciyla Yalnızca tek çivinin yoksun olduğu 4-5 vaziyetten çıktık ”.ifadelerini kullandı.

“EN GÜZEL RÜYALARDA BİLE düş EDİLEMEZDİ”

“Ama hepsini kaybedebilirdik; Şampiyonluğu, ülkemiz Kupası’nı, hayat Kulüpler Kupası’nı, Şampiyonları çeyrek finalde veyahut yarı finalde dahi ( Fenerbahçe Opet’i altın set ile geçti). Bu takım Katiyen pes etmeme ile alakalı Sahiden inanılmaz ve en iyi rüyalarda dahi bunun benzeri tek durum düş dahi edilemezdi ” dedi.

“39 SAYI ATTI, EGONU’YA bundan sonra ŞAŞIRMIYORUZ”

Muhabirin “Geçen sene Paola Egonu, Imoco’nun kazandığı mücadelede ayrım yarattı ve bu sefer?“ sualine İtalyan hoca, “Ve bu sefer tekrar derhal hemen 40 sayı attı (Gülümsüyor) bu inanılmaz, şimdi hücum ettiğinde artık şaşırmıyoruz bile. Ama çok şükür voleybol 6, 7 Hem de 8’de, 9’da ve 10 kişiyle oynanıyor.” Cevabını verdi.

EGONU İLE DİYALOĞU

“Takım olarak çok iyi iş çıkardık ve başımızı çok tuttuk, bu grubun en hatri sayilir büyüklükte gücü bu. Soyunma odasında Egonu’ya dedim ki: Bu, şık tek şekilde bitirmek amaciyla hususi sebepleri olan, hususi yurttaslar amaciyla hususi tek akşam olacak”

EGONU, ‘AVRUPA’NIN EN ETKİLİ 30 YAŞ ALTI KİŞİLERİ’ LİSTESİNDE

Egonu, kariyerinde bugüne civarindan İtalya lig şampiyonluğu, Süper Kupa, CEV Şampiyonlar Ligi benzeri çok sayıda kupaya erişti. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Avrupa’yı temsilen Olimpiyat bayrağını taşıdı.

2021’de Forbes dergisinin “Avrupa’nın en tesirli 30 ıslak altı kişileri” listesine girdi.

YURT DIŞI ARZUSU

Egonu geçtiğimiz hafta Corriere della Sera gazetesinde yayımlanan tek söyleşide yurtdışına transferiyle alakalı sualleri da yanıtladı. “Conegliano ile üçüncü sezon bitti, bu kulüple her şeyi kazandıktan ardindan tek yurtdışı tecrübesinin zamanı geldi mi?” sualine “Evet, bu istikamette kuvvetli tek arzu var” diye cevap verdi.

2021’DE BAŞARI DOLU BİR KARİYER

23 yaşında olan pasör çaprazı geçtiğimiz sezon Imoco Volley ile muhteşem tek seri yakalamıştı. CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi, İtalya Ligi, İtalya Kupası ve İtalya Süper Kupası’nı galip gelen Imoco Volley’in en kıymetli isimleri arasında bulunan Paola Egonu inanılmaz tek sezonu arkada bırakmıştı. Paola Egonu, Imoco Volley formasıyla nihayet maçına VakıfBank karşısında çıktı. İtalyan voleybolcu, VakıfBank’ın zaferine engel olamadı. Nijerya asıllı İtalyan voleybolcu, Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından sene kadın oyuncusu ödülüne layık görüldü.

KİTAP ÇIKARDI

İtalya’nın nihayet senelerde yetiştirdiği en parlak voleybol yıldızları arasında sayılan Paola Egonu, geçtiğimiz hafta “Yıldız olmak amaciyla 18 sır” adli tek kitap yayımladı. Egonu kitabını geçen sene kaybettiği dedesine adadı.

Kariyer amaçlari ve 40 yaşına civarindan voleybol oynamaya ayni ritimde devam edip etmeyeceğiyle alakalı tek suale şöyle cevap vermişti; “Kesinlikle hayır. uzunca süre bu işi yapmakta tek mahzur yok ama benim öyküm bu değil: yasamda yapılacak dahada çok şey var.”

Kitabında, küçükken karşılaştığı ırkçı hakaretlerden de laf ediyor. ama geçtiğimiz hafta Corriere’de yayımlanan söyleşisinde, “Neyse ki artık başıma bunun benzeri şeyler gelmiyor. İtalya ırkçı tek memleket değil. perişan insan çok yok. kimi bilgisizlik ve yüzeysellik örnekleri görüyorum ama bu farklı” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.