Ukrayna’nın NATO’ya kabul edileceği gelişmesi Putin’i çılgına çevirdi: Bizi çocuk gibi kandırdılar-haberi

Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin, NATO‘nun Ukrayna‘yı onay etmesinin derhal peşinden NBC’den Kim Simmons’ın suallerini yanıtladı.

UKRAYNA, NATO’YA onay EDİLECEK

Ukrayna hükümet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, NATO’nun Ukrayna’yı ittifaka aza olarak onay edileceğini doğruladıklarını söyledi.

“UKRAYNA’NIN NATO’NUN BİR PARÇASI OLACAĞI DOĞRULANDI”

Zelenskiy, “NATO partnerlerimizin surat yüze kaldığımız zorluklar konusundaki anlayışını onay ediyorum. Liderler, Ukrayna’nın ittifakın tek üyesi olacağını doğrulayarak, ‘Üyelik Eylem Planı’nın (MAP) bu sürecin mühim tek parçası olduğunu belirtti. Ukrayna, Avrupa-Atlantik güvenliğinin sağlanmasında oynadığı oyun ile alakalı dogruluk ettiği takdiri görmeli” ifadelerini kullandı.

”BİZİ ÇOCUK GİBİ KANDIRDILAR”

Putin, askeri bloğun doğu Avrupa istikametindeki genişlemenin iki dalga seklinde gerçekleştiğini anımsattı. NBC muhabiri Simmons, “Genişlemeyeceği vaadi nerede yazılmış?” diye itiraz etti. Rusya hükümet Başkanı, bu itiraza şu tepkide bulundu: “Aferin size! Haklısınız, bizi bebek benzeri kandırdılar. Her şeyi kağıda dökmek lazım”.

”RUSYA, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VE AVRUPA İÇİN TEHDİT Mİ OLUŞTURMUŞ?”

İttifakın neden doğuya genişleyerek altyapısını Rus sınırlarına yaklaştırdığını soran Putin, “Sonra bizim saldırgan davrandığımızı söylüyorsunuz. Nedenmiş o? Sovyetler Birliği dağıldıktan ardindan Rusya, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Avrupa ülkeleri amaciyla tehdit mi oluşturmuş?” açıklamasında bulundu.

”DÜZENLİ TATBİKATLAR YAPIYORUZ”

Rusya’nın hatri sayilir büyüklükte harcamalar yaptığını ifade eden Putin, “Bunun karşılığı ne oldu? NATO’nun altyapısı sınırlarımızda. Ve ardindan birilerini tehdit ettiğimizi mi söylüyorsunuz? Evet, itinali tatbikatlar yapıyoruz, ordumuz amaciyla ani tatbikatlar da yapıyoruz. Bu neden NATO ortaklarını endişelendirmeli? Bunu anlamıyorum” diye konuştu.

“NATO, BİR ŞEYLER PLANLIYOR”

NATO’nun siber alandaki güçlenmeyle alakalı görüşünü de belirten Rusya hükümet Başkanı, “NATO, siber alanı harp Alanı duyuru ettiyse tek şeyler planladığı, tek şeyler hazırladıkları mananına geliyor. tabiki bu durum bizi endişelendirmiyor olamaz” yorumunda bulundu.

İtiraz Rusya'dan beklenirken ABD'den geldi! Biden, Ukrayna'nın NATO üyeliğine karşı çıktı

İtiraz Rusya’dan beklenirken ABD’den geldi! Biden, Ukrayna’nın NATO üyeliğine karşı çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.