Tüyler ürperten iddialar! Elmalı davasındaki çocukların öz babası ve babaannesi konuştu-haberi

Balıkesir’in Edremit kazasinda yaşayan babaanne Günay S., 7 ve 10 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradığını alana çıkarmasıyla “Elmalı davası” başladı. Tacizle suçlanan anne adayi M.A. ve üvey baba R.A.’ın yargılandıkları mahkemece tahliye edilmelerinin ardından, “Elmalı davası” memleket gündemini oturdu.

ÇOCUKLAR DÜN savunma ALTINA ALINDI

Dün ise, Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığı, istismara uğradığı argüman edilen kardeşleri hükümet savunması altına aldı. Olayın derhal peşinden taraflar İzah yaparken, baba Gürhan G., avukatın isteğiyle şimdiye civarindan sesiz kaldığını ama var Vaziyetin derhal peşinden İzah yapma gereği duyduğunu söyledi.

“4 EVLİLİK YAPTIĞIM YALAN”

Demirören Haber Ajansı’nın telefonla eriştiği Gürhan G., “Bu asama bizim amaciyla inanılmaz yıpratıcı geçti. Çocuklarımızla alakalı biran evvel adalete konuşmayı beklerken, Daha adaletin tecelli etmemesi hemide çocuklarımı, hemide beni, hemide annemi aşırı yıprattı. Adaletin tecelli etmesini istiyoruz. M.A.’ın kendisinden ardindan dört evlilik yaptığım ve şiddet iddiaları netlikle doğru değil, onay etmiyorum. M.A. dahil toplamda üç İzdivaç etme yaptım. dört senedir evliyim. Çocukların ileriki yaşlarda etkilenmemesi için, kendisiyle ayrılığımızı saklı tuttuk. bendeniz sık sık çocuklarımın yanına gittim. İstismar olayında annem ve avukatım Tamamiyle olaydan emin olduktan ardindan savcılığa gittiklerinden ardindan haberim oldu. Şu anda beklentim biran evvel bu pedofili, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize art verilmesi. Pandemi döneminde perişan tek Parasal asama geçirdim. Şu vakit çalışıyorum. tekrar kazancımı sağlamaya başladım. ahenk gösteren ücret gücüme tekrar kavuştum. Bu olaylar hızlı tek şekilde çözüme kavuştuktan sonra, Balıkesir’e annemin yanına taşınacağım. İşimi orada kurup, ailemle birlikte yaşayacağım. Avukatımın talebiyle medyadan ırak durduk. Zira çocuklarımızın ifşa olmaması, onların geleceğini koruyabilmek yerine kendisi de haklıydı. Zati kendileri bu sapkın insanlardan dolayı travmatik tek olay yaşadılar. Şu anda ağır depresyondalar. tek de biz bunun için katkı sağlamamak amaciyla ırak durduk. Hep adaleti bekledik, adaletin vereceği cezayı bekledik” dedi.

“ÇOCUKLAR bundan sonra mutluluk dolu VE keyifli BİR YAŞAMA GİRSİN”

İvedilikle adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyleyen babaanne Günay S. ise yaptığı izahta “Şimdi duruşma 10’uncu ayın 17’sine atıldı ama artık paylaşımlar yasamsal medyada dünyaya yayıldı. 10’uncu ayın beklenmesini istemiyorum. İstirham ediyorum hak Bakanlığı’ndan. Zira bütün dosya tamamlandı. bütün hepsi mahkemede dosyada mevcut. Yalnızca tek karar verilme aşamasında. Biran evvel mahkeme kurulsun ve karar verilsin. Kim suçlu, kim haklı her biri artık yoluna baksın. Çocuklarda artık, mutluluk dolu ve keyifli tek hayata girsin. Zira çocuklarda etkileniyor. Öncelik çocukların olması lazım. Düşünüyoruz, güvene alıyoruz diyerek yasamsal hizmetler çocukları aldı ama bu güven değil. Burada çocukların tek yuvası vardı, sevgi vardı. Şimdi çocukların tekrar düzeni bozuldu, çocuklar tekrar örselendi” diye konuştu.

“BİR anne adayi ÇOCUKLARINA BU ACIMASIZLIĞI YAPAMAZ”

Çocukların kendisinin yanında ilgi, alaka ve sevgiyi görünce olayları anlatmaya başladıklarını söyleyen Günay S., “Bana kimseye söylememem ile alakalı sıkı sıkı tembih ettikten sonra, küçük ufak anlatımlarda bulundular. Öncelikle avukat beye müracaat ettim. Sonrasında psikiyatriye gittik, kendisi çocukları dinleyince bizi direk savcılığa yönlendirdi. Burada çocuklarımın geleceği var. Onları görsel olarak gündemde olmalarını Katiyen istemiyorum. Yarın hangi makama, mevkiye geleceklerini kimse bilemez. Çocuklarımızın bilgilerini paylaşma hakkı yok. tek anne, çocuklarına bu acımasızlığı yapamaz. bunun için karşıyız” dedi.

“MADDİ BEKLENTİM YOK”

Torunları gelmeden, kendisinin seklinde tek Hayatı olduğunu söyleyen Günay S., “Engelli tek babam var, onla birlikte yaşıyordum. Sakin tek hayatım vardı. Çocuklar hayatıma girip, bu olaylar gündeme gelince hengame dahil kismina girdik. Gecemiz, gündüzümüz allak bullak olduk. Her hareketimize, her konuşmamıza çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yolda yürürken, onların (anne ve üvey babası) giydiği tek tişört eşit geldiğinde, çocuklar derhal beni koparırcasına tutuyorlardı. Benim rahmetli eşimden Parasal gelirim var. Çocukların bana gelmesinden Parasal tek kazancım olmadığı benzeri benden gidiyor. yasamsal hizmetlerden bin 100 Lira tek kazanç bağlandı” diye konuştu.

“ZORLA GÜLDÜRDÜLER”

Eski gelininin iddiaları ve evliliğiyle alakalı açıklamalarda bulunan Günay S., sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Televizyonda annesinin paylaştığı görüntüleri, özellikle doğum gününü gördüklerinde söyledikleri, ‘Anne burada da, bize dokundular. Bedenimizden kanama geliyordu’ dedi. Kız ise ‘Ben burada zorlukla güldüm, bana gülmen gerekiyor, zorundasın denildi’ dedi. Oğlan da ‘Bak bendeniz burada şöyleyim. Bana bundan evvel şunu şunu yaptılar’ diyerek yaşadıkları olayları anlattılar. Daha önceki gelinimin izdivaç etmesinden mutluluk dolu olmak duydum. Düzenini kuracak, yanında ona sahip çıkacak tek insan var diye düşündüm. Kendisi, kişiliği agresif mizaçlı tek insandı. Düzenini kursun istedim. Evliliğine tersine çok sevindim. Kız çocuğu buraya geldiğinde ise annesinin yaşadığı ilişkilerle ilgili, 6-7 isimden bahsetti. Onlarla birlikte yaşadığından ve ev tutup, aynı hanede yatıp kaldıklarından bahsetti. dövüş edip, başka birisiyle birlikte olduğunda bahsetti. Annesinin onlara, ‘Kocam’ dediğini, erkeklerin de ‘Karım’ diye seslendiğini anlattı.”

“YARGILAMA SÜRECİNİN BİR vakit evvel SONUÇLANMASINI BEKLİYORUZ”

Gürhan G.’nin Avukatı Yusuf Önder ise, yaptığı izahta şunları söyledi:

“Elmalı Ağır karar Mahkemesi’nin, çocuklara kayyım atanmasına yönelik, talebi vardı. Bir gün evvel öğleden sonra, velayeti annede olduğu amaciyla babaanne kız çocuğun kayyımı olarak atandı. dahada ardindan da akşam saat 22.00 benzeri Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığı’ndan gelen görevliler, çocukları teslim aldı. İçinde bulunduğumuz aşamada bu doğru tek karar. Çocukların şu anda savunmaya ihtiyacı var. Zira cemiyet nezdinde her biri ifşa oldu. Bu yargılamayı allahın izniyle menfi etkilemez. Bundan sonraki temennimiz, yargılama sürecinin biran evvel sonuçlanarak, dosyanın biran evvel gündemden düşmesidir. Temennimiz sanıkların tutuklanması ve yargılamanın yakalanmis olarak yapılması ve en ağır şekilde cezalandırılmaları.”

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Fatih Emrah Erdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir