Türkiye – İtalya maç sonucu: 1-3-haberi

A ulusal Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu’ndaki 2. maçında İtalya’ya 3-1 yenik oldu.

Gruba nihayet olimpiyat şampiyonu Çin’i net tek oyun ve skorla yenerek başlayan ay-yıldızlı ekip, 2. maçında Avrupa’nın mühim takımlarından İtalya ile karşılaştı.

Mücadeleye istediği benzeri başlayamayan milliler, Bosetti, Pietrini, Fahr ve Egonu’nun skorer oyununu savunmakta zorlandı. Oyuna sonradan giren Meryem Boz’un tesirli sayılarıyla toparlanan milliler, 19-12’den art geldi ve farkı 19-18’de 1’e indirdi. Çaprazda Egonu’nun sayılarını engelleyemeyen milliler, beraberliği sağlayamadı. A ulusal Takım , evvel seti 25-22 kaybetti.

Karşılaşmanın 2. seti çok çekişmeli oldu. uzunca süre rakibini geriden izleyen “Filenin Sultanları” Zehra Güneş ve Hande Baladın’ın skorer oyunuyla 19-18’de öne geçti. Milliler, Egonu’nun çaprazdan kati ve isabetli smaçlarında zorlansa da nihayet bölümü iyi oynadı ve seti 25-23 alarak vaziyeti 1-1’e getirdi.

Üçüncü set de 2. set benzeri başa baş geçti. uzunca süre İtalya kaçarken ülkemiz farkın iki sayıdan çok açılmasına destur vermedi. ağırbaşlı anlarda Egonu ile Sylla ikilisiyle mühim sayılar alan İtalya, nihayet kisimda farkı açarak seti 25-20 aldı ve tekrar öne geçti: 2-1.

Dördüncü set karşılıklı alınan sayılarla başladı. 5-5’ten ardindan tesirli var olan İtalya, 5-0’lık seriyle vaziyeti 10-5’e getirdi. Zehra, Cansu ve Ebrar’ın elinden 3-0’lık seriyle cevap veren milliler, farkı 2’ye indirdi ve rakip takıma mola aldırdı. Moladan çok iyi dönen İtalya karşısında tutunamadı ve seti 25-15, mücadelesi da 3-1 kaybetti.

İtalya’da 29 sayı üreten Nijerya asıllı Egonu, galibiyetin mimarı oldu. Ay-yıldızlılarda ise Zehra Güneş’in 14, naz Erdem Dündar ve Meryem Boz’un 11’er sayısı mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

A ulusal Takım, B Grubu’ndaki 3. maçını 29 Temmuz’da FIVB hayat sıralamasının tek numarası AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yapacak.

Müsabakayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da tribünden izledi.

Salon: Ariake Arena

Hakemler: Denny Cespedes (Dominik Cumhuriyeti), Hernan Casamiquela (Arjantin)

İtalya: Bosetti, Danesi, Malinov, Pietrini, Fahr, Egonu (De Gennaro, Sorokaite, Sylla, Orro)

Türkiye: Cansu Özbay, Hande Baladın, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt, Meliha İsmailoğlu, naz Erdem Dündar (Simge Şebnem Aköz, Naz Aydemir Akyol, Meryem Boz, Şeyma Ercan, Tuğba Şenoğlu)

Setler: 25-22, 23-25, 25-20, 25-15

Süre: 108 dakika (27, 29, 27, 25)

TOKYO (AA)

  • tokyo olimpiyatları
  • kadın voleybol takımı

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir