Turkcell Kadın Futbol Ligi’nin ilk ödülü sağlık çalışanlarına-haberi

Turkcell ismiyle evvel kez oynanan Turkcell Kadın Futbol Ligi sağlık Çalışanları Sezonu’nda şampiyon Beşiktaş ’a kupasını ülkemiz Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir verdi. Sezonun evvel kupasıyla birlikte turnuvanın ‘En’lerine de ödülleri dağıtıldı.

Sağlık çalışanlarına her vakit borçlu olduklarını, bu yüzden sezonun ismini Turkcell Kadın Futbol Ligi sağlık Çalışanları Sezonu diye nitelediklerini ifade eden ülkemiz Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Futbol Kulüpleri, Kadın Futbol Takımları kurmalı, bu konuyla alakali onlara elimizden gelen desteği göstereceğiz. Buradan Fenerbahçe , Galatasaray ve Trabzonspor’a çağrıda bulunuyorum, onları da çağrı ediyorum. Federasyon olarak Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Beşiktaş camiasına Kadın futboluna önem verdikleri amaciyla teşekkür ediyor, şampiyonluklarını kutluyorumBu vesileyle Kadın Futbol Ligi’ne ismini vererek kadın futbolunun gelişimine sağladığı katkılarından dolayı Turkcell’e de teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

İsmail Özbayraktar: “Kadın futbolcular tek – Önyargılar”

İlk kez Turkcell’in ad sponsorluğunda oynanan Kadın Futbol Ligi’nin hatri sayilir büyüklükte tek heyecana oyun alani/sahne olduğunu ifade eden Turkcell müessesesel İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, “Hem kadın liginin ayni vakitte da kadın ulusal takımının en hatri sayilir büyüklükte destekçisi olarak Türkiye’de kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamayı ve kadın futbolunda tertemiz sporcuların yetişmesini amaçlıyoruz. Antalya’da 2021 sezonunun heyecanını bütün takımlarımızla birlikte yaşamaktan çok mutluluk dolu olduk. Turkcell olarak ‘Kadın futbolcular tek – Önyargılar 0’ mottosuyla ‘hayatın her alanında çift forvet’ demiştik. Takımlarımız da nihayet anne civarindan ugras ederek ne civarindan haklı olduğumuzu gösterdi. Bu sezonun bizim amaciyla tek başka önemi, sağlık çalışanlarımıza adanmış olmasıydı. Gece gündüz demeden çaba harcayan sağlık çalışanlarımızı tek nebze mutluluk dolu etmişsek ne mutluluk dolu bize. 17 Nisan’dan bu yana bizlere futbol şöleni yaşatan bütün takımlarımızı, teknik heyet ve futbolcularımızı can-ı içtenlikle kutluyorum” dedi.

  • Dr. Esin Nur Taşdemir
  • Dr. İsmail Başöz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.