Trabzon’da akılalmaz olay! Temaslılarını gizlediler, gerçek boş pide kutularıyla ortaya çıktı-haberi

Almanya’da yaşayan iki kişi, yakınlarının cenazesine katılmak amaciyla tek vakit evvel Trabzon‘a geldi. Cenazenin derhal peşinden tekrar Almanya’ya dönebilmek amaciyla Şehirdeki tek sağlık kuruluşunda Kovid-19 testi yaptıran iki kişinin testi müspet çıktı.
Tedavi ve temaslıların tespiti amaciyla beyan edilen mahalleye giden filyasyon ekibi, işlemlerin yürütülebilmesi amaciyla iki kişiden telefon numaralarını istedi.

YALAN ÜSTÜNE YALAN

Türkiye’deki GSM operatörlerine ait tek hat kullanmadıklarını, haberleşmelerini de Almanya’nın GSM operatörü üzerinden sağladıklarını öne süre gelen kişiler, halalarının cenazesine katıldıklarını ve sonraki süreçte kimseyle görüşmediklerini, Almanya’ya dönebilmek amaciyla de Kovid-19 testi yaptırdıklarını beyan etti.

EVDEN AYRILAN EKİP KAPIDAKİ PİDE KUTULARINI ayrım ETTİ

Temaslı kişilerin tespit edilmesi amaciyla sordukları suallere da çelişkili yanıtlar alan filyasyon ekibi, rastgele tek ad alamayınca rehabilitasyon amaciyla İhtiyaç duyulan ilaçları hastalara verdi. Ekipte bulunan doktor, binadan ayrılacakları sırada kapı önüne çöp olarak bırakılan 10 adet boş pide kutusunu ayrım etti.

İKİ KİŞİYİZ DEDİLER DAİREDEN 8 KİŞİ ÇIKTI

Bir süre kapının önünde bekleyen filyasyon ekibi, Yalnızca testi müspet çıkan iki kişinin bulunduğu beyan edilen dairede kalabalık tek grubun olduğunu ayrım etti. tekrar evin kapısını çalan ekibin az evvel görüştükleri kişilere içeride başkasının olup olmadığını tekrar sorması üzerine, dairede 8 kişinin dahada olduğu alana çıktı.

BİLETLER YANMASIN DİYE yalan SÖYLEMİŞLER

İki kişinin, aralarında temaslı olanların da olduğu Bir takım kişilerin Almanya’ya dönüş amaciyla aldıkları uçak biletlerinin yanmaması amaciyla filyasyon ekibine doğru veriler vermedikleri, telefon numaralarını ve Hanedeki başka aile üyelerini temaslı olarak bildirmedikleri öğrenildi.

VAKA ARTIŞLARININ EN ÖNEMLİ SEBEBİ TEMASLI KİŞİLERİN BİLDİRİLMEMESİ

Trabzon sağlık İl Müdürü Hakan Usta, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, nihayet vakitlerde doğu Karadeniz’de ve Trabzon’da yaşanan olay artışlarının en mühim sebeplerinden birinin de temaslı kişilerin bildirilmemesi olduğunu belirtti. Usta, temaslı kişilerin bildirilmemesi nedeniyle, bu kişilerin birçoğunun korona hastalığına yakalandığını ve aradan geçen süre hasebiyle de filyasyon ekiplerinin çalışmalarının zorlaştığını ifade ederek, “Koronavirüs ile ugras de en mühim öğe temaslı kişilerin alana çıkarılması. Temaslı kişiler bulunduğu vakit virüsün dağılmasını denetim edebiliyoruz. bu yüzden vatandaşların hemide kendisinin ayni vakitte da toplumun sıhhatinin savunması noktasında üzerlerine görevler düşüyor. Bize temaslı kişileri verdikleri vakit ekiplerimiz hatıranda bu kişilere ulaşıp yayılımı denetim edebilir.” dedi.

Kaynak: Anadolu ajansı / Gazi Nogay

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir