Tosuncuk’un ifadesinden yeni detaylar: Bitcoin’e yatırım yaptım ve paramı 10’a katladım-haberi

Brezilya’da teslim olduktan ardindan Türkiye’ye kazançlan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen ‘Tosuncuk‘ lakaplı Mehmet Aydın ifadesinde Çiftlik Bank mağdurlarından kapital Piyasası heyeti (SPK) raporlarında anlatilan miktardan çok dahada fazlasını topladığını anlattı. Hürriyet’te bulunan habere göre, Aydın yatırım yaptığı Bitcoin’den kazandığı paranın da SPK raporlarında Çiftlik Bank’ın toplaminda kâr döngüsü olarak geçen iki milyar 971 milyon liranın “kat kat” üzerinde olduğunu söyledi.

322 MİLYON LİRA NEREDE?

Aydın, “Tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık kazanç açığı nereden kaynaklanıyor, bu paraya ne oldu?” sualine şu yanıtı verdi: “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda anlatilan yatırım yapan üyelerden tek araya toplanan kazanç miktarı, bu paralardan üyelere art dağıtılan kazanç miktarı, şirket sermayelerinde kullanılan kazanç miktarı güncel değildir. bu yüzden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı hesaplamalar yanlıştır. anımsadığım kadarıyla yatırım yapan Çiftlik Bank oyunu azalarından tek milyar 500 milyon liraya yakın kazanç toplandı ve 850 milyona yakın kazanç üyelere oyun kazancı dağıtıldı. Ayrı olarak biz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunu tamamlamadan bizim hakkımızda mutluluk zinciri ile dolandırıcılık yaptığımız yaftasını yaptığından mutluluk zinciri olmadığımı kanıtlamak amaciyla azalik alımımızı durdurduk.

“322 MİLYON BITCOIN’DE”

Hakkımda yakalama kararı çıkartılınca var olan iadeleri yapamadım. Ayrı olarak tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık mahiyeti belli olmayan kazanç iddiasıyla alakalı bendeniz bu parayı başka yurtdışı şirketlerinin kurulumunda Bitcoin cihazlarının alımı ve tesislerinin kurulumunda kullandım. Bu kazanç güncel miktar değildir. Bu paradan dahada fazlasını kullandım.” dedi.

BITCOIN KAZANCI

Mehmet Aydın’ın Bitcoin yatırımlarına değin ifadeleri ise hemide neden teslim olduğuna ayni vakitte da var ahenk gösteren ücret gücüne değin mühim ipuçları veriyor. Bu ifadeler aynı zamanda “Parası bittiği amaciyla mi geldi?” sualine da cevap niteliğinde.

Bu konudaki ifadeleri şöyle:

“Çiftlik Bank oyununun net tek kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda anlatilan iki milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak bütün üyelere kazançlarıyla birlikte anaparalarının tek sene süresince ödenmesi neticesinde ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan ardindan kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, Yalnızca anaparanın ödeneceğine değin tek husus bulunmaktadır. Ayrı olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin imalat tesislerini kayda almamıştır. Hem de o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin imalat tesisine çağrı ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrı olarak yatırım yaptığım tarihten bu güne, Bitcoin 10 kat dahada kıymet kazanmıştır. Bu da raporda argüman edilen iki milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. ama üyelere netlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.”

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir