Tosuncuk’un emniyetteki ilk ifadesi ortaya çıktı: Mağdurların parasını ödemek istiyorum-haberi

Brezilya’da görevli makamlara teslim var olan ve Türkiye’ye getirilmesinin derhal peşinden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ile alakalı dört hergün gözaltı süresi verilen Çiftlik Bank kurucusu ‘Tosuncuk‘ lakaplı Mehmet Aydın’ın ifade vermesi takriben iki vakit sürdü. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının derhal peşinden Kartal’daki Anadolu hak Sarayı’na kazançlan Aydın’ın güvenlik ifadesi alana çıktı.

Mehmet Aydın’ın Örgütlü Suçlar tahkikat Bürosu’nda soruşturmayı yürüten savcıya ifade verme işlemleri ise ayni ritimde devam ediyor.

YURT DIŞINDA BULUNDUĞU SÜREÇTE DE FİRMALAR AÇMIŞ

Aydın’ın emniyetteki ifadesinde Çitlik Bank projesini öncelikli tek web oyunu olarak tasarladığını söylediği, oyuna çok katılımcı şirket kurmaya karar verdiği, sistemi Kıbrıs’ta kurduğu şirket üzerinden yönetmeye başladığını söylediği öğrenildi. ‘Çiftlik Bank Projesinde’ Giderek şarküteri ve çiftlikler açtığını ve Bir takım kişilerin kazanç istemesine üstüne eşiyle vatan dışına çıktığını ve art gelmediğini kaydeden Mehmet Aydın’ın yurtdışında bulunduğu süreçte de çeşitli ülkelerde firmalar açtığını belirttiği kaydedildi.

SİSTEMİ Katiyen sahtekarlik AMACIYLA KURMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Türkiye’deki Çiftlik Bank işlerinin ise çalışanlarınca yürütüldüğünü öne süre gelen Aydın’ın Çiftlik Bank sisteminde kimseye kati kazanç vaadinde bulunmadığını, onlara Yalnızca sistem rastgele tek şekilde kapanırsa Yalnızca anne kazanç iadesi garantisi verildiğini, oyuna aza olanların hakikat çiftliklerde hissesi olmadığının söylendiğini argüman etti.Ayrıca Aydın’ın ifadesinde binlerce üyenin de oyunda kazandığı paraları para olarak teslim aldığını, Çiftlik Bank’ın mucidi ve kurucusu olduğunu, bu sistemi Katiyen dolandırıcılık emeliyle kurmadığını ve her vakit iyi niyetli davrandığını argüman ettiği kaydedildi.

SİSTEMDE GÖREV ALAN ŞAHISLARIN KÖTÜ NİYETLİ DAVRANDIĞINI İDDİA ETTİ

Şirketin kapandığı nihayet anne civarindan anne kazanç iadesi yapmasının da iyi niyet göstergesi olduğunu öne süre gelen Mehmet Aydın’ın sistemde görev alan kişilerin perişan niyetli davrandığını söyleyerek haksız çıkar saglamak ederek kendisini de zarara uğrattıklarını söylediği belirtildi.

MAĞDURİYETLERİ KARŞILAMAK İÇİN TESLİM OLMUŞ

Aydın’ın bütün malvarlığının bu sistemden zarar görenlerin mağduriyetinin giderilmesi amaciyla kullanılmasını istediğini, basından soruşturmayı takip ederken Çiftlik Bank mağdurlarının 64 milyon Lira zarara uğradığının haber yapılması üstüne Türkiye’de heyeti Çiftlik Bank organizasyonundaki şirketlerin esya varlıklarının 200 milyon Lira civarında olmasından ve bu mağduriyeti karşılayacağından dolayı teslim olmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi. Bunun üstüne Brezilya’daki büyükelçiliğe gittikçe teslim olduğunu beyan ettiği bilgisi edinildi.

Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın'ın ifadesi alınmaya başlandı

Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın’ın ifadesi alınmaya başlandı
26 saat sorgulanan Tosuncuk, emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi

26 saat sorgulanan Tosuncuk, emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir