Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bir takım bakanlıklara yaptığı atamalara ait kararlar Resmi Gazete‘nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı görevini yürüten Ruhsar Pekcan‘ın adina Mehmet Muş atandı. böylelikle AK Parti’nin 289 var olan mebus sayısı 288’e düştü.

PEKCAN, KENDİ ŞİRKETİNDEN DEZENFEKTAN ALIMIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kendisine ait şirketten dezenfektan alımı ile gündeme gelmişti. İddiaların derhal peşinden 5 vakit ardindan İzah yapan bakanlık, 9 milyon TL’lik tutarın doğru olmadığı belirtilerek Pekcan ailesine ait var olan Nanoksia Biyoteknoloji firmasından 507.880 TL’lik dezenfektan alındığını belirtti. izahta dezenfektan teminiyle alakalı olarak “Direk üretici firma adina en iyi ücret veren 2. firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecekti” ifadesi kullanıldı.

MEHMET MUŞ KİMDİR?

Mehmet Muş, Trabzon Sürmene’de dünyaya geldi. doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences’ta ekonomi alanında çok lisans yaptı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi anne bilim Dalında ekonomi doktorasını tamamladı. Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalıştı.

AK Parti Halkla İlişkiler reis Yardımcılığı ve ekonomi İşlerinden sorumlu genel reis Yardımcılığı görevini yürüttü. 24, 25 ve 26. dönemde İstanbul mebus seçildi. Dışişleri Komisyonu, tasarı ve Bütçe Komisyonu, su ahenk Komisyonu, NATO Parlamenter Asemblesi (NATOPA) Türk Grubu ve AK Parti MKYK Üyesi olarak görev yaptı. AK Parti Grup Başkanvekilidir. mükemmel seviyede İngilizce iyi bilen Muş, evli ve tek bebek babasıdır.

Kabine'de beklenen revizyon! üç bakanlığa atama yapıldı, iki bakanimiz görevden alındı

Kabine’de beklenen revizyon! üç bakanlığa atama yapıldı, iki bakanimiz görevden alındı
Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat alim getirildi

Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’na Vedat alim getirildi
Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.