Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in babası konuştu: Son zamanlarda biraz durgundu-haberi

Cumhuriyet tarihinin en hatri sayilir büyüklükte dolandırıcılığını yapan Kripto kazanç borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in babası Zülküf Özer konuştu.

HaberTürk’ün haberine göre; erkek çocuğunun hatri sayilir büyüklükte vurgunuyla alakalı konuşan baba Zülküf Özer, “Vallahi benim televizyonlardan haberim oldu ama Bir gün evvel bütün televizyonlar geleceğini söylüyor. bendeniz kendisiyle ne görüştüm ne de konuştum. Beni aramıyor. bendeniz hiç olasılık vermiyorum, inanamıyorum. Kendisi bizimle yaşıyordu ama annem 100 yaşında olduğu amaciyla pandemi hasebiyle çok gelip gitmiyordu” dedi.

“UFAK TEFEK SORUNLARIM VAR DUA EDİN”

Lüks hayatı ve reklamlarında oynattığı meşhur isimlerle de ismi anılan Fatih Özer ile alakalı babası, “Bu olay olmadan evvel tek sektör bugünü bize iftar yapmaya gelmişti; ama hiçbir şey söylemedi veyahut rastgele tek eşyasını almadı. Bize gideceğini söylemedi, belli tek süre durgundu, ‘ufak tefek sorunlarım var dua edin, kendime tek müsterek bulabilirim hayırlısı olsun’ dedi” ifadelerini kullandı.

31 MİLYON LİRASINA EL KONULDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Faruk Fatih Özer’in ülkemiz bankalarındaki 31 milyon lirasına da el konulduğunu açıkladı.

ŞU anne civarindan 65 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte istikametten Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in iki milyar dolarlık kripto kazanç dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan tahkikat kapsamında, İstanbul güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü bu erken harekât düzenledi. İstanbul merkezli 8 şehirde 78 kişinin yakalanması amaciyla düzen eden operasyonda şu anne civarindan 65 kişi gözaltına alındı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Emniyet genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Arnavutluk’a kaçan kripto kazanç borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer ile alakalı İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde genel Müdürlüğümüze al bülten isteginin iletilmesi üstüne İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle al bülten çıkarılmıştır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.