Thodex vurguncusu Fatih Faruk Özer için çember daralıyor! Tüm bağlantıları tespit edildi-haberi

Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırarak iki milyar liralık vurgun yapan Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in 20 Nisan saat 19.50’de İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçtığı tespit edilmişti. ile alakalı al bülten çıkarılan ve Interpol tarafından arananlar listesine eklenen Özer, Türkiye’nin Arnavutluk resmi makamlarıyla kurduğu bağlantı sonrası, ülkede didik aranmaya başlandı.

KALDIĞI Haneye harekât DÜZENLENDİ

Dün Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı Haneye harekât yapıldı. Operasyonda Özer bulunamazken, onu gizleyen iki kişi gözaltına alındı. dahada ardindan olayla alakalı tek kişi dahada gözaltına alındı. Şu vakit Özer’i gizlediği düşünülen üç kişinin emniyetteki işlemleri ayni ritimde devam ediyor.

MART ayi içinde BAĞLANTI KURMUŞ

Dünkü operasyonun derhal peşinden bu erken Özer ile alakalı tertemiz gelişmeler alana çıktı. Ekipler Özer’in bütün irtibatlarını tespit etti. Özer’in mart ayında Arnavutluk yurttaşı var olan tek kişiyle telefon görüşmesi yaptığı alana çıktı. Bu kişinin Özer’in kaçışına yardım ettiği olasılık ediliyor.

DÖRT ÜLKEDE ARANIYOR

Türk polisi de operasyona dahil olurken, Özer’in aranması toplamda dört ülkede ayni ritimde devam ediyor. Özer, Arnavutluk’un yanında Makedonya, Karadağ ve Kosova’da didik didik aranıyor. Teknik takibi süre gelen Özer’in şu vakit yanında tek kişi dahada olduğu olasılık ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.