Thodex soruşturmasında şüphelilerden çarpıcı ifade: Özer bu işte yalnız değil-haberi

Kripto kazanç borsası Thodex‘in sahibi Faruk Fatih Özer‘in takriben iki milyar dolarlık kripto kazanç ile yurtdışına kaçmasıyla alakalı tahkikat sürüyor. Soruşturmada yapılan incelemelerde Özer’in sistemini “saadet zinciri” modeliyle değil istekli gelen müşterilerle oluşturulduğu tespit edildi. Özer’in çok kazanç vaadiyle sanal kazanç borsasına kullanıcıları çektiği, kazandığını gören kullanıcıların dahada çok kazanç yatırmaya başladığı belirlendi. Thodex’e dağıtılan promosyonlarla kullanıcıların çekildiği tespiti yapıldı.

KAZANÇ SAĞLAYANLAR ÇEVRESİNİ DE GETİRDİ

Kullanıcıların çok kazanç elde ettiklerini çevreleriyle paylaşması da sanal borsaya giren insan sayısının artmasına neden oldu. Firari vaziyetinde var olan şirket patronu Özer’in, bu ölçekte tek kripto kazanç borsasını sürdürme ve yönetme kapasitesine sahip olmadığı halde, kullanıcıların paralarını kapital olarak kullandığı şirketi bu şekilde ayakta tutma çabasında olduğu değerlendirildi.

“ÖZER YANLIZ DEĞİL”

Gözaltına alınan şirket çalışanları, Faruk Fatih Özer’in bu işte yalnız olmadığını, firari 5 kuşkulu şirket yöneticisiyle müsterek devinim ettiklerini düşündüklerini anlattılar.

DOLANDIRICILIK TUTARI BELİRLENMEDİ

Öte istikametten soruşturmada bilirkişi incelemelerin sürdüğü, dolandırıcılık tutarının Daha belirlenmediği öğrenildi. Soruşturmanın ilerleyen aşamalarında bütün bilirkişi incelemeleri tamamlandıktan ardindan suçlamaya mevzu var olan dolandırıcılığın tam boyutlarının alana çıkacağı kaydedildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.