Thodex soruşturmasında Özer’in abisi ve kız kardeşi için ek gözaltı süresi-haberi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, gözaltına alınan şirket çalışanlarının ifadeleri alınmış ve şüphelilerden 6’sı tutuklama, 22’i ise adli kontrole tedbirleri uygulanması amaciyla mahkemeye derhal sevk edilmişti. Mahkeme 28 kuşkulu amaciyla adli denetim tedbiri uygulanmasına karar verdi.

İstanbul güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüphelilere Thodex‘in işleyişi, yurtiçi yurtdışında hangi bankalarda hesapları olduğu, şirket serverlerinin nerede tutulduğu, nihayet vakitte “promosyon” isimi altında hangi kripto paraların kimlere dağıtıldığı soruldu. ama şüpheliler şirketin işleyişine hakim olmadıklarını, kendilerine verilen görevleri yaptıklarını, rastgele tek kuşkulu vaziyetle karşılaşmadıklarını anlattılar.

SORUŞTURMA DERİNLEŞİYOR

Arnavutluk’ta gizlendiği Haneye baskın yapılan ama Daha yakalanamayan kuşkulu Faruk Fatih Özer‘in abisi Gökhan Özer ve kız kardeşi Serap Özer’le birlikte gözaltına bulunan 8 kuşkulu amaciyla ek gözaltı süresi verildi. Şüphelilerin şirketin işleyişi ve kripto kazanç toplama yolları ile alakalı dahada ayrıntılı sorgulandığı öğrenildi. Şüphelilerin ifadeleriyle soruşturmanın derinleştirildiği belirtildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.