TFF Başkanı Özdemir, zemini kötü olan kulüpleri uyardı: “Yeter artık! Sert cezalar vereceğiz”-haberi

Süper Lig’de sektör bugünü oynanan BB Erzurumspor-Beşiktaş maçında siyah-beyazlı takımın attığı 3. golden evvel harp Tosun’un pozisyonu çok tartışılmıştı. Bu pozisyonu Milliyet gazetesi yazarı Attila Gökçe’ye açıklama eden ülkemiz Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, mücadele yasağı ile alakalı aldıkları kararı da duyurdu.

“BANA KALSA ERZURUM DÜŞMESİN”

“Bana kalsa Erzurumspor’un hep Süper Lig’de kalmasını isterim. Erzurum doğu Anadolu’nun simge şehri. Türkiyemiz’in hususi tek şehri. Ama bu oyunun kaideleri var.

“KURALDA ÖYLE YAZIYOR”

Elle olduğu argüman edilen Cenk’in pozisyonundan ardindan top Erzurumspor’a geçmiş, ardindan Beşiktaş tekrar topu kazanmış ve Ghezzal’a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… kaide kitabı öyle yazıyor.

“KESİN KARARLAR ALIYORUZ”

Bana gelen bilgiyi söylüyorum… Beşiktaş’ın top tekniğini engellemek amaciyla sahayı sulamadıkları argüman ediliyor. Bu sene bu olayları çok yaşadık. Artık kati kararlar alıyoruz!

“YETER ARTIK!”

Futbol yarışma direktifi ile başka yönetmeliklerde bütün kulüplere “Profesyonel şuurlu alan bakım ekipleri” kurma zorunluluğu getiriliyor. Tıpkı kaleci antrenörlüğü benzeri bu da salt kurulması koşul olan kadro olarak onay edilecek. Yeter artık. Türk futboluna yakışmayan statlarda, perişan zeminlerde mücadele oynatmayacağız. Stadın tabanı kötüyse kulüplere orada mücadele oynama yasağı gelecek, maçları başka sehirlere alınacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir