Terim’den Avrupa Süper Ligi çıkışı: Zengin daha zengin olmak isterken, zengin olmayanı oyun dışına itelim, öyle mi-haberi

Galatasaray teknik patronu Fatih Terim, Trabzonspor karşılaşmasının derhal peşinden Avrupa Süper Ligi’yle alakalı de yorumlarını paylaştı. Terim, bu organizasyona Tamamiyle karşı olduğunu söyledi.

İşte Fatih Terim’in o sözleri:

“CEFERIN VE INFANTINO’NUN YANINDAYIM”

“UEFA Başkanı Aleksander Ceferin futbolun geleceği amaciyla iyi tek ugras verdi ve bunun önüne de set oldu. UEFA Başkanı futbolun herkese ait olduğunu hatırlattı. Bu süreçte UEFA Başkanı Sayın Ceferin ve FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun yanında durduğumu dile getirmek isterim.

“AMAÇ BURADA PASTA”

Açıkçası 1990’lı senelerin nihayetinde da bunun benzeri tek işe kalkıştılar. 20 takımlı tertemiz tek lig gibi. nihayetinde UEFA ile masaya oturup, pastanın belli tek süre dahada gelismesini sağladılar. Burada mesele pasta. Ortadaki pastadan kimin ne alacağı mevzusu. varlıklı dahada çok varlıklı olmak isterken, varlıklı olmayanı da oyun dışına itelim öyle mi? Bu noktada açıkçası Avrupa’daki hatri sayilir büyüklükte takim taraftarlarının verdiği reaksiyonu çok önemsiyorum.

“GALATASARAY AVRUPA MARKASI”

Bugün Avrupa Süper Ligi projesinin üzerinde kurulması düşünülen İtalyan, İspanyol, Alman ve en nihayetinde İngilizleri, 5 takımı ani yenerek şampiyon var olan tek UEFA şampiyonu Galatasaray. o nedenle Sayın Ceferin’in örneği hiç tesadüfü değildir. Bu noktada UEFA’nın Atalanta, Dinamo Zagreb, Celtic, Rangers ve Galatasaray benzeri takımların kendileri amaciyla ne civarindan hatri sayilir büyüklükte önem taşıdığını hatırlatması önemlidir. Hatırlatması civarindan bizim de kendimize mühim tek ders çıkarmamız gerekmektedir buradan.”

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir