Temel Karamollaoğlu, Cumhur İttifakı’na ortak olmak için tek şart koştu-haberi

Buket Aydın’ın sunduğu yer programının bu haftaki konuğu Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu. Gündeme ait suallen sualleri Cevaplayan Karamollaoğlu, partisinin Cumhur İttifakı‘na yakın olup olmadığıyla alakalı de konuştu.

SAADET PARTİSİ CUMHUR İTTİFAKI’NA YAKINLAŞTI MI?

Cumhur İttifakı’na parti olarak yakınlaştığı iddialarına Karamollaoğlu, “Hayır. tek yerde isabetli tek karar vermek, bizim politikalarımızı tekrar tanzim edeceğimiz manasına gelmez. Burada güvenilirlik esastır” Cevabını verdi.

ERDOĞAN İLE İTTİFAK MASASI KURAR MI?

İttifakta tek koşulu var olan Karamollaoğlu, “Erbakan’ın alana koyduğu prensiplerde anlaşabiliyorsak amenna. Anlaşamıyorsak olmaz. Biz herkesle masaya otururuz ama bizim prensiplerimiz var” dedi.

MUHALEFETTE CUMHURBAŞKANI ADAYI KRİZİ Mİ VAR?

Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı adaylığı amaciyla Karamollaoğlu, “Bunun şu anda konuşulmasını acele buluyorum. Zira ittifaklar dahi gündemde değilken, cumhurbaşkanlığı çok ileri tek safhada” ifadelerini kullandı.

SAADET’İN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM?

Karamollaoğlu, “Ben şimdiden cumhurbaşkanlığı adaylığının görüşülmesini çok acele buluyorum” diye konuştu.

GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Karamollaoğlu sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Elbette düşünüyorum. Ama vakiti gelince. 80 yaşına geldikten ardindan insan düşünmez olur mu? Ama her şeyin tek vakiti var. Türkiye’de eğer siyasette tek farklık alana gelecekse bizim birinci talebimiz ağız dalaşını bırakmak. Birbirimizle insanmışız benzeri konuşmaya başlayalım. Hararet etmeyelim. Uzlaşma tabanına ihtiyacımız var…”

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir