Tehlike henüz geçmedi! Meteoroloji’den Doğu Karadeniz’deki 5 il için korkutan uyarı: Sel bekleniyor-haberi

Doğu Karadeniz, 8 vakit aranın derhal peşinden tekrar su baskın ve heyelanlara teslim oldu. Bir gün evvel yağışlar hasebiyle Rize sular altında kaldı. Artvin‘de ise Bir gün evvel saatte metrekareye düşen 170 kilogram yağışın derhal peşinden su baskın ve heyelanlar alana geldi. Murgul kazasinda kaybolan tek vatandaşın kurtarma çalışmaları ayni ritimde devam ediyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre, ülkenin şimal ve dahil kesimlerinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, (Çorum, Gümüşhane ve Bayburt hariç) Karadeniz, doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, batı ve ortada Toroslar mevkii ile Burdur etraflarında mahalli olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği, başka yerlerde havanın az bulutlu ve açık olacağı olasılık ediliyor.

YAĞIŞLAR KUVVETLİ OLACAK

Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde mahalli seviyede kuvvetli olması öngörülüyor. sema sıcaklığının vatan genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

OLUMSUZLUKLAR YAŞANABİLİR

Rüzgarın çoklukla kuzeyli, öğle saatlerinden ardindan Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra ortada kuvvette eseceği olasılık ediliyor. Ani sel, mahalli su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar benzeri negatifliklere karşı sakinimli ve titiz olunması gerekiyor.

Felaketin boyutu vakit ağarınca alana çıktı! tek kişinin kaybolduğu Artvin'de yollar çamura bulandı

Felaketin boyutu vakit ağarınca alana çıktı! tek kişinin kaybolduğu Artvin’de yollar çamura bulandı
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Rize'ye gidiyor; kriz merkezinde analiz yapacak

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Rize’ye gidiyor; kriz merkezinde analiz yapacak

Kaynak: Anadolu ajansı / Arife Yıldız Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir