TBMM’de attığı yumrukla gündeme gelmişti! Salgının en şanssız isimlerinden biri oldu, 3 kez korona kaptı-haberi

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınından Türkiye’de en çok etkilenen kesim, sağlık çalışanlarından sonra, siyasetçiler oldu. Milletvekilleri arasındaki koronavirüs yaygınlığının yüzde 30’un üzerinde olduğu açıklanmıştı. Bugüne civarindan 100’den fazlası AK Partili olmak üzere, 160’dan çok milletvekilli koronavirüse yakalandı. bu yüzden de milletvekilleri aşıda öncelikli gruplar arasına alınmıştı. Bir takım milletvekilleri aşı olmalarına karşın virüse yakalanırken, birçoğu aşının tesiriyle hastalığı hafif belirtilerle geçirdi. Aşı olmasına karşın hastalığı ağır geçiren mebus bulunmuyor.

ÜÇÜNCÜ sefer YAKALANDIĞINDA 10 GÜN HASTANEDE YATTI

Son dönemde aşıdan ardindan koronavirüse yakalanan milletvekilleri ‘Grip benzeri’ semptomlar gösterdiklerini söyledi. Öte yandan, salgının en şanssız isimlerinden biri AK Parti Bitlis mebus Vahit Kiler oldu. geçen sene salgının evvel döneminde virüse yakalanan Kiler, temmuz ayında 2. sefer hastalandı. güzde ise üçüncü kez koronavirüs kaptı. İlk ikisini ayakta ve hafif geçiren Kiler’in, üçüncü kez yakalandığı koronavirüs hasebiyle ağır tek hastalık çagi geçirdiği ve 10 vakit hastanede kaldığı belirtildi.

BABASINI DA KORONAVİRÜSTEN KAYBETTİ

Kiler’in bu süreçte ailesinden de Bir hayli kişi virüse yakalandı, babasını COVID-19 hasebiyle hayatını kaybetti. Vahit Kiler, hastalandıktan ardindan evvel ikisinde vücudunda antikor oluşmadığını, üçüncü sefer virüse yakalanmasından ardindan ise vücudunun antikor ürettiğinin tespit edildiğini ve aşısını da olduğunu söyledi. ülkemiz gazetesinin haberine göre, yeryüzünde ve Türkiye’de bu civarindan kısa aralıklarla üç sefer virüse yakalanan olay sayısının çok az olduğu belirtiliyor.

TBMM’DEKİ dövüşle GÜNDEME GELMİŞTİ

Geçen sene TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’nda, CHP’nin İdlib’de Türk askerlerinin güvenliğine ait grup önerisi görüşülürken cumhuriyet milletçe partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, genel Kurul’daki konuşması AK Parti milletvekillerinin tepkisine neden olmuştu.

Genel heyet döneminden evvel düzen ettiği medya toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a perişan laf bulunan sözleri hasebiyle de reaksiyon toplayan Özkoç’un üzerine, tek grup mebus yürüyünce gerginlik artmıştı.

VEKİLLER BİRBİRLERİNE GİRMİŞTİ

CHP milletvekillerinin de tartışmaya dahil olmasıyla birlikte arbede yumruklu ve tekmeli dövüşe dönüşürken, AK Parti Bitlis mebus Vahit Kiler’in, CHP’li Engin Özkoç’a attığı yumruk da kameralara yansımıştı. Kameralara yansıyan Milliyet gazetesi fotograf muhabiri Mustafa İstemi’nin çektiği bu görüntü, AK Parti Bitlis mebus Vahit Kiler tarafından yasamsal medya hesabından paylaşılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.