Taylan Antalyalı’nın son haftalarda ilk 11’e girememesinde 4 faktör ön plana çıktı-haberi

Galatasaray’da sezonun en flaş ismi var olan Taylan Antalyalı’nın nihayet haftalarda neden yedek kaldığı alana çıktı.

Bu sezon devamlı evvel 11’de takim formasi giyen ve bunun için bağlı olarak ligin evvel yarısında kasık ağrılarından şikayetçi var olan Taylan’da Ayrı olarak pubis başlangıcı tespit edildi. Yıldız futbolcunun bütün şikayetlerinin sık oynadığı döneme rastladığı, nihayet haftalarda ise bu stil problemlerinin olmadığı belirlendi.

Fenerbahçe derbisinden ardindan ligde tek dahada evvel 11 yüzü görmeyen 26 yaşında olan futbolcu, Alanyaspor ile yapılan tarım ülkemiz Kupası maçında nihayet sefer 11’de alan çıkmış ve perişan performansı sebebinden kenara alınmıştı.

Kamuoyunun uzunca müddettir A ulusal Takım’a alınmasını beklediği Taylan’ın kulübeye çekilmesiyle alakalı gerçekler şöyle:

PUBİS TEŞHİSİ KONDU

Yoğun mücadele trafiğinin yollar açtığı kasık ağrısı ve pubis başlangıcı şikayetleri oldu. ama Taylan’ın şikayetleri ligin evvel yarısındaki yoğunluğa bağlı yorgunluklardı.

PAS yanlislari DİKKAT ÇEKTİ

Ligde Fenerbahçe derbisinde nihayet sefer evvel 11’de bulunan Taylan, kupada da elendikleri Alanya maçında 11’de takim formasi giymişti. Taylan’ın kulübeye çekilmesinde pas hataları ve riskli oyununun da mühim tek öğe olduğu belirtildi.

GEDSON FAKTÖRÜ

Portekizli futbolcunun ara transferde kiralanması ve kadroya hızlı tek giriş yapması en çok Belhanda’yı vurmuş benzeri gözükse de Taylan da bu vaziyetten mühim ölçüde etkilendi.

ETEBO ÖNE ÇIKTI

Nijeryalı futbolcu ortada sahadaki defansif özellikleriyle Taylan’ın önüne geçti. Fatih Terim’in nihayet vakitte 6 numarada devamlı Etebo’yu seçenek etmesi dikkat çekti.

(Milliyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir