“Taş gibi zeminde oynadık” diyen Oğuzhan’a cevap: Zeminde bir şey yok, gelin ve gözünüzle görün-haberi

BB Erzurumspor ve Beşiktaş karşılaşmasında sonuçtan çok alan tabanı ve Cenk Tosun‘un sakatlığı konuşuldu. Beşiktaş’ın ortada sahası Oğuzhan Özyakup‘un, “Taş benzeri tabanda oynadık, ayakta durmak çok zordu” açıklamasının derhal peşinden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, stadın tabanına gitti ve incelemede bulundu.

İşte Taşkesenligil’in açıklamaları:

“YA OLUMLUDUR YA OLUMSUZDUR”

“Öncelikle talihsiz tek şekilde sakatlık geçiren Beşiktaşlı futbolcu ve ulusal gururumuz harp Tosun’a geçmiş olsun diyorum. Burası alttan ve üstten ısıtmalı, sene 12 ayı yeşil olarak Erzurumspor kulübüne hizmet veren stadyumdur. Bir gün evvel yaşanan olayda stadın tabanında aksaklıklar olduğu ve tabanın perişan olduğu ile alakalı Bir takım medya uzuvlarında ilimize karşı, stadımıza karşı eleştiriler oldu. Bundan tek ay evvel tekrar aynı şekilde burayla alakalı müspet görüşler sunulmuştu. Aynı anda iki düşünce olmaz ya olumludur ya olumsuz.

“BURASI MÜKEMMEL, YEMYEŞİL”

Cenk Tosun tam bulunduğum noktada düştü. Buraya baktığınızda mükemmel, yemyeşil ve sünger benzeri tek taban olduğu görülüyor. Biz burada kışın yoksun 29 derecelerde nöbet bulundurarak bu vaziyete getirdik. çaba veren arkadaşlarıma üzülüyorum. Ağır kış şartlarına karşın tabanı bu civarindan iyi savunan arkadaşlarıma üzülüyorum. Haftada kimi iki mücadele oynanmasına karşın bu taban dipdiri durarak bahara çıkmıştır. Bu eleştiriler yandaş ve kasıtlıdır. Bunların emeli üzüm aş değil bağcıyı dövmektir.

“GELİN VE GÖZÜNÜZLE GÖRÜN”

Buradan eleştiri yapanlara şunu söylüyorum; gelin gözünüzle görün ve üzerinde yürüyün. Hiçbir mesele olmadığı göreceksiniz. mücadele bugünü stadyum erken sulandı. Sulanması Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün takdirinde değil. Erzurumspor Kulübü’nün takdirindedir. ama ilkbahar olduğu amaciyla derhal kuruyabiliyor.”

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir