Tam kapanma öncesi İstanbul’dan kaçış başladı-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bir gün evvel yaptığı izahta koronavirüs tedbirleri kapsamında memleket genelinde 29 Nisan‘da başlayıp 17 Mayıs‘a civarindan sürecek tam kapanmaya geçileceğini belirtmişti. Bu kapsamda tam kapanma, 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00 itibariyle uygulanmaya başlayacak. anlatilan süre zarfında hususi müsaadeye elbet olanlar dışında şehirlerarası yolcu de yasak olacak.

TAM KAPANMA ÖNCESİ İSTANBUL‘U TERK EDİYORLAR

Dün akşam açıklanan kapanma kararının derhal peşinden anlatilan süresi memleketinde geçirmek istek eden çok sayıda vatandaş, uygulamanın başlamasına iki vakit kala İstanbul’dan ayrılmaya başladı. hatri sayilir büyüklükte İstanbul Otogarı’nın yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda da hareketlilik yaşanıyor. Kararın alınmasıyla tasarılarını değiştirenler, tam kapanma öncesi İstanbul’u terk ediyor.

“KISITLAMA VAR MEMLEKETE GİDİYORUZ”

Tam kapanma öncesi ailesiyle birlikte memleketi Malatya’ya giden yolculardan istek Bayram, “Biz Malatyalıyız. İşimiz gereği buradayız, işimiz, hanemiz burada. Kısıtlama var ve memlekete gidiyoruz. Orada huzurlu ediyoruz. Gittiğimiz yer merkezi değil, müstakil, kimseyle iletişimimiz yok, temas yok. O nedenle sakin olduğu amaciyla orayı seçenek ediyoruz. Kısıtlama olmamış olsaydı bayrama iki vakit kala gidecektik. Kısıtlamadan dolayı önceye aldık” şeklinde konuştu.

“KISITLAMA GELMESEYDİ 10 GÜN dahada KALACAKTIK”

Tam kapanmanın başlayacak olması hasebiyle tasarınını değiştirip memleketine acele döndüğünü belirten Vedat Tontuş, “Malatya’ya gidiyoruz. Buraya dediğim rahatsızdı onun amaciyla gelmiştik. Şimdi de kısıtlama başlayınca erkenden gitmek istiyoruz. Kısıtlama gelmeseydi 10 vakit civarindan dahada kalacaktık. Kısıtlamayla da en doğrusu yapıldı” diye konuştu.

Muğla’ya gittiğini belirten Mehmet Sami ise, “İş amaciyla İstanbul’daydım bu şekilde sokağa çıkma yasağı çıkınca mecburi işleri bırakıp gitmek zorunda kaldım. Dalaman’a gidiyorum. Yasak süresince de burada kalamayız Zati o nedenle art dönüyorum” dedi.

“YASAKLAR BAŞLAMADAN AİLEMİN YANINA DÖNÜYORUM”

Tam kapanma öncesi İzmir’e giden Mertcan Ağ, “Babam rahatsız olduğu amaciyla onu hastaneye getirdim. Rehabilitasyonu burada ayni ritimde devam etmekte şimdi yasaklar başlayacak. bendeniz de yasaklar gelmeden memleketime ailemin akrabalarımın yanına gidiyorum. Kısıtlama kararı gelmeseydi kalacaktım ama tam kapanma hasebiyle yolcu sıkıntısı olmasın diye İzmir’e gidiyorum” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.