Sürüne sürüne girdiği sınavdan öğretmen olarak çıktı-haberi

2018 seneninde yapılan KPSS‘de imtihana gireceği okula vaktinde yetişmek amaciyla Ordu’dan Samsun‘a doğru yola çıkan Yasemin Demir, yolda karşılaştığı meseleler hasebiyle imtihan adina geç kalacağını düşündü. uzunca tek vakit süresince çok fazla çalışarak çaba verdiği imtihana yetişemeyeceğini düşünen Demir, yaşadığı stresle mektep kapısı önünde imtihana geç kaldığını sandı. Yaşadığı kaygı ve yorgunluk sonrası yere kapaklanan Yasemin Demir, çevredekilerin “Sınava geç kalmadın” telkinlerini dahi duymamıştı. Kısa müddette kendini toparlayarak imtihan salonuna vaktinde yetişen Demir, azminin karşılığını alarak sınavda başarılı oldu ve öğretmen olarak göreve başladı.

GÖRÜNTÜLER YÜZÜNDEN ALAY KONUSU OLDU

Şu vakit Şanlıurfa Viranşehir’de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmakta var olan Yasemin Demir, Pendik‘te ziyaretine geldiği serisinin yanında, yaşadığı kaygı dolu o bugünü anlattı. yasamsal medyada dağılan görüntüleri hasebiyle alay konusu olduğunu ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirten Yasemin Demir’in bu süreçte en hatri sayilir büyüklükte destekçileri ise öğrencileri oldu.

“İÇERİYE SÜRÜNEREK GİRMEK ZORUNDA KALDIM”

Görüntülerinin yasamsal medyaya düşmesi sonrası güç günler yaşadığını belirten Yasemin Demir, “O vakit aslında her şey sıradan başlamıştı. imtihan amaciyla yola çıkmıştım ama aynı gün, aynı güzergahta bisiklet yarisi turu varmış. imtihan bugünü olunca trafik yoğunluğu da oluştu. bendeniz imtihan yerime üç kilometre kalınca yetişemeyeceğim korkusuyla arabadan inerek üç kilometrelik yolu koşmak zorunda kaldım. imtihan kapısına da gelince hemide heyecan ayni vakitte da yorgunluktan tek anda yere yığıldım. İçeriye sürünerek girmek zorunda kaldım” dedi.

“EMEĞİN ŞOVU OLMAZ”

Şu sıralar Şanlıurfa’daki tek lisede yazın öğretmenliği yapan Demir, “Video yasamsal medyaya düşünce yurttaslar benim şov olsun diye öyle yaptığımı söylediler. oysa öyle tek emelim netlikle yoktu. vaziyeti hazırda KPSS amaciyla üç senedir hazırlanıyordum. Bölümüm edebiyattı, oldukça güç tek alandı. O telaşımın nedeni vermiş olduğum emeklerimdi. Emeğin şovu olmaz bence. Öğrencilerimin birçoğunun aslında bu olaydan haberi yoktu. nihayet paylaşımlarla birlikte onlar da öğrendi ve bana destek oldular. bendeniz artık yapılan eleştirileri ciddiye almıyorum. Beni tenkit eden yurttaslar umarım tek vakit emeğin ehemmiyetini ve çaba vermeden tek şeylerin olmayacağını kavrarlar” diye konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir