Sunucu Neşe Sapmaz ve Murat Hazinedar’ın yargılandığı şantaj davasında kafa karıştıran suçlamalar-haberi

İstanbul 7. Asliye karar Mahkemesi‘nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar mutluluk Sapmaz ve Murat Hazinedar ile şikayetçi Ümit Arıkan katıldı.

“NEŞE VE ÜMİT’İ bendeniz TANIŞTIRDIM”

Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada Şahit olarak dinlenen yapımcı Yaşar İrvül, “Ben, mutluluk ile Ümit’i tanıştırmıştım. dahada ardindan arkadaş oldular, tek süre ardindan bana Neşe’den tek ileti geldi; ‘Arkadaşını şikayet ettim’ yazıyordu. ardindan taraflar arasında yargılama zamani başladı. Ümit, yanlış anlaşıldığını, özür dilemek istediğini söylediğinde ise konuya Murat Hazinedar dahil olmuştu. Şantaja böylelikle şahitlik ettim” dedi.

“BEN KİMSEDEN tek MİLYON İSTEMEDİM”

Duruşmada laf alan maznun Murat Hazinedar ise, “Ben Katiyen kimseden tek milyon Lira istemedim. mücadelede karşılaştık. mutluluk ile yaptığım müzakerenin akıbeti ile alakalı konuştuk. Ümit’e, ‘Neşe bu işi tek milyon liraya bitirmez. Çok ısrarcı’ dediğini söyledim” diye konuştu.

“YAŞAR, ŞANTAJA TANIKLIK ETTİ”

Müşteki Ümit Arıkan ise,”Murat’la mücadelede karşılaştık; ‘Sen bilinen tek iş insanısın. Bu mevzu Medyaya düşerse ismin lekelenir. Aile huzurun buzulur. O kıza istediği parayı vereceksin. tek milyon’ deyip, yanımdan ayrıldı. Paranın cinsini belli etmedi. Yaşar da şantaja şahitlik etti” şeklinde konuştu. Duruşma ertelendi.

İFTİRA DEMİŞTİ

Davanın tek evvelki seansında müdafaa yapan mutluluk Sapmaz, “Suç uydurulmuş, bana iftira atılmıştır. dahada evvelce taciz davası açmıştım. Müşteki, taciz ve hakarette bulunduğundan yargılama yapılırken Murat Hazinedar, Yaşar İlvul hakkımda dedikodu ve baskıda bulundular. bendeniz Katiyen kazanç isteginde bulunmadım. Yaşar İlvul, beni Ümit Arıkan ile iş Emelli tanıştırdı, bana program yapacağını söyleyince kartımı verdim. İki vakit ardindan cinsel detayli iletiler yolladı. Dava açtım, sonrasında Yaşar İlvul’dan 15 bin Lira benzeri tek kazanç aldım. Taciz davamdan, korktuğum için, avukatıma vazgeçtiğimi söyledim. Sonrasında savcılıktan arandım adliyeye gelmem gerektiği söylendi. Savcılığa vazgeçmek istemediğimi, korktuğum amaciyla avukatıma vazgeçmek istiyorum dediğimi söyledim. kazanç karşılığında davadan vazgeçilmem öneri edildi, bu önerisi reddettim. bendeniz Katiyen Murat Hazinedar aracılığıyla kazanç isteginde bulunmadım. Yaşar ile arkadaş olduğumuz amaciyla ondan kazanç aldım ama bu şantaj değildir” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.