Sultangazi Belediyesi, daha önce “Spekülasyon” demesine rağmen yaşlı bakım merkezini satıyor-haberi

Sultangazi Belediye Meclisi’nin nisan ayı oturumlarında, 2017 seneninde inşaatına başlanan ve tamamlanmak üzere var olan “Yaşlı Bakım Merkezi” amaciyla hazırlanan ve oya sunulan öneri muhalefetin reaksiyonunu çekti.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un oluru ile Meclis’e gönderilen öneride “Bahse mevzu taşınmazın, belediyemizin öncelikli ve aciliyetli nitelikteki hizmetlerinin adina getirilmesi emeli ile kiraya verilmesi veyahut satışının yapılmasının ahenk gösteren olacağı değerlendirilmiştir” denildi.

“SATMAK İÇİN SEÇİLMEDİNİZ”

Teklifin oylanması döneminden evvel laf alan cumhuriyet milletçe partisi Grup Başkanvekili Mithat Çelik “2 ay evvel ‘huzurevinin satışının önünü mü açıyorsunuz?’ dedik. AK Parti sıralarından ‘niyet okuma, yok öyle şey olmaz’ dendi. Verilen karar İBB Meclisi’ne gitti. ‘3. kişilere verecekler’ dedim. Beni spekülasyon yapmakla suçladılar. Şimdi buradayız. ‘Satmayacağız’ dediniz, satış yetkisi istiyorsunuz. Sultangazi Belediye Başkanı olarak buraları satmak amaciyla seçilmediniz. Üstüne koymak amaciyla seçildiniz. Bunlardan vazgeçin” diye konuştu.

Sözcü’de bulunan habere göre; teklif, cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Parti’nin ret oyuna karşın, AK Partili üyelerin oylarıyla onay edildi.

BAŞKAN YARDIMCISI “SPEKÜLASYON” DEMİŞTİ

Sultangazi Belediyesi’ne ait ihtiyar Bakım Merkezi, geçtiğimiz şubat ayında bayındır planı farklığı ile İBB Meclis gündemine gelmişti.

Huzurevinin emeline ahenk gösteren kullanılabilmesi amaciyla bayındır vaziyetinde koşul olan farklık yapılırken, plana “Belirtilen fonksiyonların tamamı hususi teşebbüslerce yapılabilir” notu eklenmişti.

CHP’liler “Üçüncü kişilere satılmasının önünü açmayalım. Burayı tek halk müessesesi olarak Sultangazi Belediyesi işletsin” diye reaksiyon göstermişti.

Tepkilere cevap veren Sultangazi Belediye reis Yardımcısı var olan AK Partili İBB Meclis Üyesi Mehmet Yiğit de “Üçüncü kişilere veyahut hususi mülkiyete devredilmesi mevzubahis değildir. Bunlar Tamamiyle spekülasyondur” demişti.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir