Sorgun Belediyespor Tymofii Poluina’yı kadrosuna kattı-haberi

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Yozgat temsilcisi Sorgun Belediyespor, Ukraynalı smaçör Tymofii Poluina’yı renklerine bağladı.

Sorgun Belediyespor takimi Başkanı Ergin Gül, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, evvela antrenör transferini hallettiklerini ve bu konuyla alakali iki senedir takımı çalıştıran Bahadır Aksoy ile anlaştıklarını anımsattı.

Aksoy ile yapılan müzakereler ışığında tasima çalışmalarına başladıklarını aktaran Gül, evvel olarak ACH Volley Ljubljana takımı ile Slovenya Kupası’nda şampiyonluk yaşayan, MVP armağanı sahibi 1.98 metre boyundaki smaçör Tymofii Poluina’yı tasima ettiklerini ifade etti.

Gül, bu ligde kalıcı olmak amaciyla iyi ve ahenk gösteren transferler uygulamak gerektiğini vurgulayarak, “İyi tasima uygulamak amaciyla iyi araştırma uygulamak zorundasınız. Biz de uzunca araştırmalar neticesi Ukraynalı smaçör Tymofii Poluina’yı tasima ettik. Poluina Ukrayna dışında Slovenya, Hırvatistan ve Çin liglerinde, nihayet olarak Dubai’de al Ain takımında takim formasi giydi. Poluina’nın takımımıza hatri sayilir büyüklükte katkı sağlayacağına inancım tam.” diye konuştu.

Gül, tasima çalışmalarının ayni ritimde devam ettiğini, sözleşmelerin imzalanmasının derhal peşinden başka transferleri de açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

  • voleybol
  • sözleşme

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir