Son Dakika: Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer kaçtığı iddialarını yalanladı: Yatırımcılarla görüşmeye gittim-haberi

Türkiye’de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex‘te iki gündür işlem yapılamıyor. 391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Fatih Faruk Özer’in iki milyar dolarlık kripto parayla Arnavutluk’a kaçtığı belirtiliyor. Vurgun iddiası yargıya taşındı, hatali duyuruları üstüne başsavcılık tahkikat başlattı.

ÖZER’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Mağdurlar kara kara ne yapacağını düşünürken, şirketin sahibi Özer’den tek İzah geldi. Özer, kaçtığı iddialarını yalanlayarak, “Yatırımcılarla müzakereye gittim” dedi.

Özer, yazılı olarak yaptığı izahta şu ifadeleri kullandı:

Thodex’in kıymetli kullanıcıları,

Yaşamış olduğumuz sürece ait olarak halkoyu ve Thodex Platformumuzu kullanan sayın kullanıcıları bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Öncelikle belirtmek isterim ki; kamuoyunda şirketim Koineks Teknolojileri A.Ş. ve sahibi olduğu Thodex platformu ile alakalı alana atılan iddiaların tek çoğu mesnetsizdir.

700.000’e yakın kullanıcının işlem yaptığı Thodex platformu bugüne civarindan hiç kimseyi mağdur etmediği benzeri bundan bunun benzeri de etmeyecektir. 2018 seneninde şirketimize baz alinarak olarak gerçekleştirilen siber hücum neticesinde alana gelen 25.000.000,00-TL zararı hiçbir kullanıcımıza yansıtmaksızın şirketimiz kendisinin imkanları ile tolere etmiş ve tekrar tek siber hücum olayı yaşamamak amaciyla ağırbaşlı asagi yapı sistem değişikliğine gitmiştir.

“HESAPLARDAKİ DALGALANMANIN TESPİTİ İÇİN İŞLEMLER DURDURULDU”

Yaşanan süreçte şirketin neden mali yapısı neden kullanıcı sayısı dikkate alındığında hemide vatan içi ayni vakitte da vatan dışı tek çok yatırımcının alakasını çekmiş, beynelmilel seviyede çok ağırbaşlı ortaklık teklifleri almıştır. takriben üç aydır yürütülen ortaklık görüşmeleri esnasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal tek dalgalanma olduğu geçtiğimiz hafta itibari ile tespit edilmiştir. Bunun neden ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti amaciyla Thodex Platformu belli tek süre süre ile işleme kapatılmıştır.

“ORTADAN KAYBOLDUĞUM İDDİALARI ASILSIZDIR”

Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı yaparken şahsım olarak da vatan dışı yatırımcı ile nihayet görüşmeleri uygulamak amaciyla 19.04.2021tarihinde vatan dışına çıkmış bulunmaktayım. Şirket hesaplarında yapılan incelemede yaşanan siber hücum olayının ayni ritimde devam ettiği ve tek Bölüm hesap sahiplerinin doğru bilgilerine ulaşılamadığı tespit olunmuştur.

22.04.2021 bugünü kamuoyuna yansıyan ve takriben 391.000 kişinin takriben iki milyar USD zarara uğratılarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır. İnsaf ve izan sınırlarını aşan bu söylentilere acilen cevap saglamak açısından bu izahı yapma zaruretim doğmuştur.

“HİÇBİR KULLANICI MAĞDUR OLMAYACAK”

Öncelikle; evvel tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın Yalnızca 30.000’e yakın bölümünde kuşkulu durum mevzubahis olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla; evvela hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.

Ayrıca, tek takım kişilerin kendisi kendilerini şuurlu olarak tanıtmak suretiyle neden yasamsal medyada gerekse medya yayın uzuvları aracılığı ile kamuoyuna iki milyar USD benzeri akla, mantığa ve hesaba uymayan tek meblağ ile algı oluşturulması da onay edilebilir değildir. Zira; bırakınız Thodex’in işlem hacmini bütün Türkiye’deki kripto kazanç platformlarının işlem hacmi bu seviyede değildir.

“ŞİRKETİMİZİN TİCARİ HAYATINA ayni ritimde devam ETMESİ ENGELLENMEYE ÇALIŞILMAKTA”

Nitekim; şirketimizin kayıtları dahada evvel de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı benzeri müesseselerin bilgilerine sunulmuş olup rastgele tek usulsüzlük olmadığı alakalı müesseselerin kayıtları ile de sabittir. Bu süreç, gerçeğe uymayan ve Mübalağalı söylemler ile tek iftira kampanyasına dönüşmüş olup hemide kullanıcıların ayni vakitte da şahsımın zararına neden vermektedir. Zira; bizim tespitlerimize göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları netleştikten ardindan ödemeleri yapılacaktır. bu erken itibari ile piyasa değeri takriben 40 milyon USD var olan şirketimiz ticari hayatına ayni ritimde devam edebilecek iken kamuoyunda yaratılan mağduriyet algısı neticesinde şirketimizin ticari hayatına ayni ritimde devam etmesi engellenmeye çalışılmaktadır.

“BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE TÜRKİYE’YE DÖNECEĞİM”

Sayın kullanıcılardan ehemmiyetle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara saygınlık edilmemesidir. Şahsım da ani çok vakit içinde Türkiye’ye dönüş yaparak Adli makamlar ile işbirliği içinde gerçeklerin alana çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi amaciyla elimden gelen çabası göstereceğimi beyan ederim. Önemle bilinmesini isterim ki; hayatımın hiçbir döneminde ne devletime ne de milletime zararli olacak tek faaliyetim olmadığı benzeri bunun benzeri tek düşüncenin dahi tarafıma atfedilmesini zul onay ederim.

Bu suretle; neden şahsım gerekse de şirketim ile alakalı yapılan karalama kampanyasına saygınlık edilmemesini kamuoyunun bilgilerine saygılarımla istek ederim.”

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir