Son Dakika: Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı-haberi

Türkiye’de 400 bin kullanıcısı var olan türk mali kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in Bir gün evvel akşam İstanbul Havalimanı’ndan vatan dışına kaçtığı alana çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, iki milyar dolarla Arnavutluk Tiran’a gittiği saptanan Özer amaciyla harekete geçti. Özer ile alakalı nitelikli dolandırıcılık suçundan tahkikat başlatıldı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Başsavcılık açıklamasında, “Thodex isimi verilen kripto kazanç borsasında gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yollar açtığı argüman edilen olaylarla alakalı olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca tahkikat başlatılmış olup, isimi geçen sistem kapsamında gerçekleşip hatali teşkil eden bütün eylemlerin tespiti ve failler ile alakalı yasal gereğine tevessül edilmesi emeliyle koşul olan araştırmalar titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK DOLANDIRICILIĞI

Thodex borsasının aylık 12 milyar dolarlık tek işlem hacmi olduğu söyleniyor. Bu rakamdan alana çıkılarak iki milyar dolarlık vurgun yapıldığı belirtiliyor. Rakamlara göre bu olay Cumhuriyet tarihinin en hatri sayilir büyüklükte dolandırıcılığı olarak kayıtlara geçecek.

ÖNCE BAKIM ÇALIŞMASI DENİLDİ

THODEX kullanıcılarının kazanç çekememesi ve hesaplarına müdahale edememesi üstüne 20 Nisan’da İzah yaparak sitelerinin bakım çalışmasında olduğunu belirtmişti.

THODEX açıklamada, “Son vakitlerde borsamızda yaşanan çekim problemleri hasebiyle 20.04.2021 saat itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma takriben 6 saat sürecektir. Bakım çalışmamızın ardından, bütün problemleri gidermiş şekilde tekrar hizmetinizde olacağız” ifadelerine yer vermişti.

DAHA ardindan DEVİR SÜRECİ DENİLDİ

Sorunun çözülmemesi üstüne tek İzah dahada yapan THODEX şu ifadeleri kullandı:

“Değerli kullanıcılarımız, 2017 yılından beri size kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin dahada da artması yerine gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne civarindan ülkemizde tek çok yeniliğe imzasini attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global manada sektörde evvel lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son iki senelik süreçte kripto varlıklara duyulan alakanın artması ve hatri sayilir büyüklükte aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve tertemiz adımlar atması da kaçınılmaz vaziyete gelmiştir. İsmini anlaşma zamani tamamlandığında duyuracağımız; hayat çapında bilinirliği var olan banka ve fon şirketleri; uzunca müddettir şirketimize yatırım uygulamak istemekte ve ortaklık önerininde bulunmaktadır.

Sizlere dahada iyi hizmet verebilmek yerine gelen ortaklık önerinini müspet değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi amaciyla işlemlerin durdurulup; tur sürecinin bitirmesi gerekmektedir. asama ise takriben 4-5 iş bugünü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza itinali olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette bulunan menfi haberlerin gerçeği yansıtmadığı; şirketimizin faaliyetlerine dahada kuvvetli olarak ayni ritimde devam ettiği mevzu hakkinda olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda; kaygıya kapılacak rastgele tek durum olmadığını bilgilerinize sunarız. dahada kuvvetli ortaklarla size emniyetli altyapımızla; hizmet vermeye ayni ritimde devam etmek amaciyla çalışıyoruz. Saygılarımızla”

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir