Son Dakika: Thodex soruşturmasında 6 kişi tutuklandı-haberi

Binlerce kişiyi 108 milyon dolar dolandıran kripto para borsası kurucusu Faruk Fatih Özer‘in Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçmıştı. Vurgunla alakalı savcılık harekete geçmiş ve tahkikat başlatmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de adliyeye kazançlan 61 şüphelinin 33’ünün savcılıktan 28’inin ise barış karar Mahkemesi’nden adli kontrolle hür bırakılmasının derhal peşinden emniyette bulunan 16 kuşkulu de bu erken İstanbul Anadolu Adliyesi’ne derhal sevk edilmişti.

16 ŞÜPHELİ ADLİYEYE GETİRİLMİŞTİ

Emniyetten çıkarılarak sağlık denetimi amaciyla hastaneye götürülen 16 şüpheli, sağlık kurumu kontrollerinin derhal peşinden İstanbul Anadolu Adliyesi’ne getirildi. Faruk Fatih Özer’in abisi ve kız kardeşinin de içinde bulunduğu 8 kuşkulu ile alakalı ek gözaltı kararı verilmişti.

3 ŞÜPHELİ SAVCILIKTAN hür BIRAKILDI

Adliye kazançlan ve aralarında Faruk Fatih Özer’in abisi ve kız kardeşinin de bulunduğu 16 şüphelinin savcılık işlemleri tamamlandı. 16 kuşkulu arasında var olan üç kuşkulu savcılık ifadelerinin derhal peşinden hür bırakıldı.

9 ŞÜPHELİ gözaltına alınmaya derhal sevk EDİLMİŞTİ

Geriye var olan dört kuşkulu ‘Suç işleme emeliyle kurulan örgüte aza olma’, ‘Bilişim sistemleri banka veyahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’, ‘Tacir veyahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçlarından adli denetim tedbirlerinin uygulanması talebiyle, 9 kuşkulu ise ‘Bilişim sistemleri banka veyahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’, ‘Tacir veyahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçlarından gözaltına alınma talebiyle İstanbul Anadolu barış karar Mahkemesi’ne derhal sevk edildi. gözaltına alınma talebiyle İstanbul Anadolu barış karar Mahkemesi’ne derhal sevk edilen 9 Thodex şüphelisi arasında Faruk Fatih Özer’in abisi güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer de yer aldı.

AĞABEYİ VE ABLASI DA DAHİL 6 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İstanbul Anadolu barış karar Mahkemesi’ndeki sorgularının derhal peşinden gözaltına alınmaya derhal sevk edilen 9 şüpheliden 6’sı tutuklanırken art var olan 7 kuşkulu ise adli kontrolle hür bırakıldı. Tutuklananlar arasında Faruk Fatih Özer’in ağabeyi güven Özer ve ablası Serap Özer’in de bulunuyor.

İFADELERİ DE alana ÇIKMIŞTI

Tutuklanan Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Serap Özer ve güven Özer’in ifadeleri alana çıktı. Serap Özer ifadesinde, Faruk Fatih Özer’in 18 Nisan 2021 tarihinden bu yana şirkete ait hacklenme raporu, şirket davalarıyla alakalı dokümanlar, mizan ve bütçeye ait belgeler, karar, pay, genel heyet defterini istediğini ve bu dokümanları yanında götürdüğünü söyledi.

Özer’in abisi güven Özer ise, kendisine ait tek reklam danışmanlık şirketi olduğunu, Thodex ile hiçbir irtibatı olmadığını argüman etti. Kardeşinin kendisinden hesap açmasını isteyip bu hesaplarını kullandığını laf eden Gökhan Özer, hesaplarla alakalı de rastgele tek bilgisi olmadığını belirtti. Kardeşinin kendisinin şirketinde tek başına görevli olduğunu söyleyen Gökhan Özer, nihayet dönemlerde işlerin perişan gittiğini ve şirketi Tamamiyle devretmeye karar verdiğini veyahut müsterek bulacağını anlattığını bildirdi. Gideceğine ait de rastgele tek bilgisi olmadığını söyleyen Özer üstüne atılı suçlamaları onay etmediğini söyledi.

FARUK FATİH ÖZER İÇİN SÜREK AVI SÜRÜYOR

Öte istikametten Türkiye’de vurgunla alakalı gözaltılar sürerken Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına baz alinarak çalışmalar da sürüyor. Thodex’in sistemlerini kapatıp 20 Nisan’da vatan dışına kaçan Faruk Fatih Özer’e ait tertemiz detaylar alana çıkmaya başladı. arkada 400 bin mağdur bırakan Özer’in Arnavutluk’a kaçışı planladığı alana çıktı. Arnavutluk’tan Türkiye’ye gelen esrarlı tek çifti ağırlayan Özer, olaydan tek ayin ardindan vatan dışına kaçmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir