Son Dakika: Tahkim Kurulu, yabancı kuralına yapılan itirazı reddetti-haberi

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yabancı kaidesi ile alakalı Süper Lig kulüplerine perişan haber. TFF‘den yapılan izaha göre Tahkim Kurulu, Kulüpler Birliğinin yanı sıra Fenerbahçe ile Galatasaray‘ın TFF yönetim Kurulunun Süper Lig’de yabancı futbolcu ve oyuncu uygunluğu ile alakalı kararına karşı başvurusunu inceledi.

Kulüpler Birliğinin başvurusunu usul yönünden reddeden kurul, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın başvurularını ise TFF yönetim heyeti kararında usule, esasa ve direktiflere ters tek istikamet bulunmadığı gerekçesiyle onay etmedi.

YENİ ecnebi KURALINDA eş ANDA 8 ecnebi SAHADA OLABİLECEK

Süper Lig kulüpleri, 2021-2022 sezonlarinda en çok 14 yabancı tebaalı futbolcuyu tescil ettirerek A takım listesi ile yarışma ad listesinde bulundurabilecek. Bu futbolculardan en çok 8 futbolcuya aynı anda sahada yer alabilecek. 2022/23 sezonlarinda ise toplaminda 12, sahada 7; 2023/24 sezonlarinda de toplaminda 10, sahada 6 yabancı oyuncu bulunabilecek.

KULÜPLER BİRLİĞİ İTİRAZ ETMİŞTİ

Fenerbahçe, Galatasaray ve Kulüpler Birliği, TFF’nin yabancı kaidesi kararıyla alakalı olarak Tahkim Kurulu’na iptal başvurusu yapmıştı. Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklamada, “Kulüpler Birliği Vakfı yönetim heyeti kararı ile ülkemiz Futbol Federasyonu’nun yabancı oyuncu kaidesi ile alakalı almış olduğu karara TFF Tahkim heyeti nezdinde iptal başvurusu gerçekleştirilmiştir” ifadesi kullanılmıştı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir