Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısı 22 milyon 344 bin 407-haberi

Uzmanlar bu koronavirüse karşı en hatri sayilir büyüklükte silahımızın aşılanma olduğunu vurgu yaparken aşılanma oranının çok olduğu illerdeki olay sayılarının az olduğuna da dikkat çekiliyor. vatan genelinde ise karşıtlarına karşı inandirma gayretleri hız kesmeden ayni ritimde devam ediyor.

“AŞIDA 26 TEMMUZ” DİYEREK PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda evvel doz aşısını Daha yaptırmayanların sayısının 22 milyon 344 bine indiğini belirtti. Koca, “Aşıda 26 Temmuz: toplaminda tek milyon 367 bin 872 doz aşı uygulandı. İlk doz aşısını yaptıranların sayısı 244.868. İkinci doz aşısını yaptıranların sayısı 910.136. Üçüncü doz aşısını yaptıranların sayısı 212.868. İlk doz aşısını Daha yaptırmayanların sayısı 22.344.407’e indi.” sözlerine yer verdi.

VAKA SAYILARINDA DİKKAT ÇEKEN BİR ARTIŞ YAŞANIYOR

Ülkemizdeki koronavirüs olay sayılarındaki artış durdurulamıyor. 25 Temmuz’da kaydedilen 24 saatlik bilgilere göre koronavirüs olay sayıları tam kapanmanın uygulandığı 9 Mayıs rakamlarını geçerek 16 bin 809 oldu. Vefat sayısının 63’e eriştiği vakit 5 bin 585 hasta kisi iyileşti. toplaminda 224 bin 198 test yapıldı.

4. DALGA UYARISI

Geçtiğimiz günlerde bilim heyeti Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Delta varyantının özellikle aşı olmayanlarda tesirinin dahada çok olacağı istikametinde olacağını söyleyerek, “Aşı olmak gerekli. hayat genelinde 4. dalganın ‘aşısızlar pandemisi’ olabileceğine değin tek kanı var. bu yüzden 4. dalgayı ülkemizde asgari hasarla atlatmamız amaciyla yapmamız koşul olan şey aşıya ağırlık saglamak ve maske, mesafe, hijyen kaidelerine dikkat etmek” sözlerine yer vermişti.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir