Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yüz yüze eğitime Eylül ayında başlayacağız-haberi

Türkiye’de atılan normalleşme adımlarının derhal peşinden yaz dönemiyle birlikte olay sayılarında gözler görülür tek artış yaşanırken, dahada evvel Eylül itibarıyla başlayacağı açıklanan surat yüze eğitimin de ertelenebileceği iddiaları gündeme gelmişti.

“AŞI var olan HERKES, YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMA SÜRECİNİN DESTEKÇİSİDİR”

Yüz yüze eğitimle alakalı erteleme tartışmalarına nihayet noktayı ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koydu. bakanimiz Selçuk yaptığı paylaşımda, “Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında ayni ritimde devam ediyor. Tedbirlerimiz ve çok dikkatimizle tertemiz döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı var olan herkes, kendisinin sıhhatinin takipçisi ve surat yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir” ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK olay SAYISI 11 BİNİ GEÇTİ

Sağlık Bakanlığı’nın Bir gün evvel açıklama ettiği koronavirüs tablosuna göre nihayet 24 saatte 60 kişi hayatını kaybederken, hergün olay sayısı ise 11 bini geçti. olay sayılarındaki nihayet iki haftada yaşanan iki katlık artış dikkatlerden kaçmazken, güncel korona tablosunu yasamsal medya hesabından paylaşan sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarın bugünden dahada iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun. Verilen emekler milletçe hepimizin emeğidir” ifadelerini kullandı.

ESNEKLİKTEN iyi TEDBİRLERE DÖNMELİ

Sıkı önlem çağrısında da bulunan bakanimiz Koca, “Bugünkü olay sayısı: 11.094. Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve evvel doz aşımızı derhal yaptırmalıyız” ifadelerini kullandı.

AŞILAMADA nihayet DURUM

Güncel tablo verilerinde, salgına karşı süre gelen aşılama çalışmalarıyla alakalı nihayet veriler de yer alıyordu. bunun için göre, birinci doz ülkemiz ortalaması yüzde 63.26, 2. doz ortalaması yüzde 35.54, birinci, 2. ve üçüncü doz toplamı ise 65 milyon 50 bin 204 oldu.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir