Son Dakika! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Üniversite sınavları tamamen kaldırılmalıdır-haberi

Milliyetçi Harekete Partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasının en başında üniversiteler ve gençlerle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

“SINAVSIZ ÜNİVERSİTE TEZİNİ SAVUNUYORUZ”

Bu sırada üniversite sınavlarının kaldırılması gerektiğini söyleyen hükümet Bahçeli, “Biz gençlerimizin tek imtihana cezali olmasına karşıyız ve tertemiz tek sistemi arzuluyoruz. Bir hayli üniversitenin kontenjanı dolmamaktadır. Sınavsız üniversite tezini müdafaa ediyor ve Türkiye’nin bu sisteme geçecek güce sahip olduğunu düşünüyoruz. böylelikle öğrencilerimizi evlatlarımızı yarış atı benzeri görmemiş ve müfredat kapsamında muvaffakiyet ortalaması, olgunlaşma imtihanları benzeri fırsat eşitliği gözetilerek üniversite geçişi sağlanabilir. ülkemiz sınavsız üniversiteye geçişi muvaffak olabilecek güçtedir.” dedi.

“GENÇLERİMİZİ SEVİYORUZ”

“Sınavlara neşter vurmanın, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, aydin ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi Türkiye’nin kalkınma gayesini kamçılayacaktır.” diyen Bahçeli şöyle ayni ritimde devam etti: “Biz gençlerimize baktığımızda Z kuşağı değil akıl, bilim, inanç, fedakarlık ve ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ sözünün karşılığını görüyoruz. Onları çok seviyoruz. Hangi düşünceyi savunurlarsa savunsunlar hepsini bağrımıza basıyoruz.”

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Katar yalanını esya bulmuş mağribi benzeri körükleyen cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı 25 Haziran 2021 bugünü Twitter iletisi ile gençlerimizi galeyana getirmek amaciyla fitne tezgahını açtı. Vahim var olan şudur ki YKS’ye tek vakit kala yalan haber yaymaya yeltenen Kılıçdaroğlu ıslak tahtaya basmakla kalmadı klendini rezil etti.

“KILIÇDAROĞLU GENÇLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİ”

CHP genel Başkanı ahlak ve etik taşıyorsa Türk gençliğinden ve YSK’ye giren bütün gençlerimizden derhal özür dilemek zorundadır. Gençlerimize ayıp etmiş, yanlış yapmıştır.

“KILIÇDAROĞLU SENİ ESİR ALANI BİZE SÖYLE KURTARALIM”

Kılıçdaroğlu’na açık tek teklifim var. Kendisini kim tutmuş veyahut esir almışsa korkmasın bize gelsin. Gelemiyorsa ulak göndersin. Yardım edelim yeter ki bu girdaptan çıksın. Borcu varsa ödeyelim. Fidye varsa kurtaralım. Kürek mahkumuna dönüşüyor göz göre göre. Cumhur İttifakı’nın siyasi sahillerine yanaşabilir, itirafçı olabilmektedir ve pişmanlıktan yararlanabilirsin.

Bizler birileri hoşnut olsun diye eğilip bükülmeyeceğiz. Bizim tercihimiz bizim hedefimiz inandığımız benzeri yaşamak, bu rehberlikte duruş sergilemektir. Fincancı katırları ürküyorsa varsın ürksünler.”

“TERÖRİSTLER SİZİN, YUSUFLAR BİZİMDİR”

Bir evlat düşünün ki Hakurk’ta teröristlerin drone’lu bomba saldırısında üstüne gelen el bombasını bacaklarının arasına alıyor arkadaşları zarar görmesin diye bacağını feda ediyor. Teröriste methiye düzen eder bilsin. Onlar sizin Yusuflar bizimdir. Yusuf’umuzu hep birlikte ayağa kaldıracağız. Tarihin azabından kurtulsalar Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar.

“ÜLKEMİZİ DEVİREMEYECEKLER”

Yedi düvel bu mevzide pusulansa da ülkemiz terörün üstesinden gelecektir. Kalemizi yıkamayacaklar, sahte demokrasi rötuşlarıyla ülkemizi and olsun deviremeyecekler. Kılıçdaroğlu Suriyelileri yollamak amaciyla AB’den laf aldığını söylemiştir. Bu neyin sözüdür? Hangi sıfatla bu sözü almıştır? su dürüst değildir. Türkiye’nin aleyhine çalışmaktadır. İşbirlikçisi de zillet ittifakıdır.

“ŞEREFSİZ OLDUKLAR AÇIKTIR”

ABD’de tertemiz tek ülkemiz karşıtı kamp kurulmuştur. CHP’nin FETÖ firarisi Daha önceki vekili Aykan Aydemir’den John Bolton’a civarindan bütün ülkemiz karşıtları birleşmiştir. Bizim evlatlarımız vatan savunmasındayken Türk’e düşman olanlar sözde ‘Türk demokrasisi’ başlığı altında buluşmuştur! Partizan değillermiş! ama şerefsiz oldukları açıktır. Demokrasi amaciyla Türkiye’de alarm vereceklermiş. Verin bakalım cesaretiniz varsa. Ama verdiğiniz anda yerin 7 kat dibine girmeyi göze alın.

Ne gam ne tasa; Zalimlere karşı Türkiye’nin kırılmaz tek mukavemeti vardır. Milletimiz hepsini besmele duymuş iblise çevirecektir.

“BUNLARIN İKTİDARA GELMESİ, düş ÖTESİ BİR BEKLENTİDİR”

İç ve dış tehditlere karşı en hatri sayilir büyüklükte güvencemiz ulusal birlik ve dayanışma ruhudur. Türk tipi başkanlık sistemi istikbal haklarına bağlılığı tescillemiştir. Zilletin savunduğu sistemlerdeki Cumhurbaşkanının defaatle denendiği halde istendiği benzeri çalışmadığı deney edilmiştir. Emel sahipleri Katiyen muvaffak olamayacaktır. Zira bunların iktidara gelmeleri düş ötesi tek beklentidir.

“İYİ PARTİ ZİHNEN DARMADUMANDIR”

Bilhassa İP’in önerisindeki Cumhurbaşkanı önerisindeki ikilem hemide tarafsızlık ayni vakitte da temsili olması konusu ibretliktir. İP zihnen ve fikren darmadumandır.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir