Son Dakika: Kanal İstanbul projesi için imar planları onaylandı ve askıya çıkarıldı-haberi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nde gerçekleştirilen durum değerlendirme toplantısına katıldı. İlçe Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan süre gelen projeler ile alakalı bilgi alan bakanimiz Kurum, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

“1/100 BİNLİK PLANIMIZI ASKIYA ÇIKARDIK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile hükümeti uzunca müddettir karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesiyle alakalı konuşan bakanimiz Kurum, şunları kaydetti:

“Kanal İstanbul projesine ait dahada evvel 1/100 bin, 1/5 bin ve tek bin uygulama bayındır tasarılarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, halk kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçtiğimiz hafta itibariyle askıya çıkardık.”

“İMAR PLANLARINI ONAYLAMIŞ VE ASKIYA ÇIKARMIŞ BULUNUYORUZ”

Projenin onaylandığını ifade eden bakanimiz Kurum, “1/5 bin ve tek bin uygulama bayındır tasarılarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’umuza değerine kıymet katacak. Kanal İstanbul Projesi amaciyla artık bayındır tasarılarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede allahın izniyle adımlarımızı da hızlı tek şekilde atmak suretiyle iyi İstanbul’umuza, Kanal İstanbul projesini de kazandırıyor olacağız.” ifadesinde bulundu.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir