Son Dakika! Erdoğan’dan Bahçeli’nin açıkladığı yeni anayasa taslağıyla ilgili ilk açıklama: Ortak bir çalışma yapacağız-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin yanına gelip suallerini yanıtladı. Gündeme değin açıklamalarda bulunan Erdoğan’a; ulusalci devinim partisi öncüsü Bahçeli’nin grup toplantısında “MHP tertemiz anayasa ile alakalı sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve yazi yazımı sonuçlanmıştır. 100 maddelik tertemiz anayasa önerimizin hazırlık mertebesi tamamlanmıştır. İlk sözümüz adina getirilmiştir. Ön çalışma şu anda elimizdedir” şeklindeki izahları hatırlatıldı.

“ORTAK ÇALIŞMA YAPIP MUHALEFETE SUNACAĞIZ”

Erdoğan, Bahçeli ile ara ara görüştüğünü söyleyerek, “Yeni anayasa ile alakalı konuları da görüştük. Hazırlıklarımızı kendileri ile paylaşacağımızı da görüştük. Onlar şimdi belli tek noktaya geldi. Bize aktardılar. Bizim hazırlıklarımız bitmek üzere. Biz de onlara aynı şekilde takdim edeceğiz. ardindan müsterek tek çalışma yapacağız. Muhalefete takdim edeceğiz. STK’larla da paylaşmak suretiyle de milletin genelinin onay edeceği tek anayasayı yapalım istiyoruz.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Ülkemizdeki bütün azınlık grupları ve dini cemaatlerin liderleriyle tek araya gelerek yaptığımız iftarda Türkiye’de rastgele tek sıkıntıları var mı yok mu bunları kendilerinden duymuş oldum. Bu tür dini cemaatlerin ve azınlıkların nerede ihtiyaçları varsa muavin olabileceğimizi kendilerine taahhüt ettik.

“YERLİ AŞIMIZI DA DÜNYAYLA PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”

Bilimde kıskançlık olmaz. bilim bütün insanlığın müsterek malıdır, insanlığın sağlığıyla alakalı tek konuda ‘biz ürettik kimseye vermeyiz’ demek doğru değildir. Biz Çin aşısıyla başladık, onun dışında Almanların ürettiği, Uğur bey ile eşinin ürettiği aşıdan istifade ediyoruz şimdi de Sputnik aşısı amaciyla Putin ile müzakereler yaptık, oradan da ağırbaşlı tek aşı alacağız ve ardindan da müsterek imalat yapacağız. türk mali aşımızı da allahın izniyle yapacağız, bunları da bütün dünyayla paylaşmaya hazır olduğumuzu söyleyebilirim.

MISIR İLE İLİŞKİLER

Bizim Mısır halkına baz alinarak tavrımız çok çok olumludur. Biz düşman kardeşler olarak değil arkadaş olarak Mısırla var olan tarihten gelen birlikteliğimizi tekrar ayni ritimde devam ettirme gayretindeyiz. Mısır halkını zorlukla Yunan halkıyla görmek bizi üzer. Bunu da dahada evvelce söylemiştim. tertemiz tek asama başladı. Önce istihbarat ardindan Dışişleri tarafında müzakereler başladı. Bunu geliştirerek ayni ritimde devam edeceğiz.”

Devlet Bahçeli canlı yayında açıkladı: 100 maddelik tertemiz anayasa önerimizin hazırlık mertebesi tamamlandı

Devlet Bahçeli canlı yayında açıkladı: 100 maddelik tertemiz anayasa önerimizin hazırlık mertebesi tamamlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.