Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tank Palet Fabrikası devletin malıdır, Katar buranın finansal ortağıdır-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya’nın Arifiye kazasinda bulunan Tank Palet Fabrikasına gitti. Erdoğan, burada incelemelerde bulunduktan ardindan Cuma namazını kıldı. Erdoğan, cuma namazı sonrası fabrika işçilerine hitap ediyor.

“KATAR Yalnızca FİNANSAL ORTAĞIMIZDIR”

“Tank palet fabrikası belirlemesi ulusal müdafaa Bakanlığı’ndadır.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikanın Katarlılara satılmasına baz alinarak iddialara, “Tapusu devlettedir. Fabrikayı işleten Türk firmasıdır. Firmanın Katarlı yabancı ortağı yüzde 49 ile Yalnızca finansal ortağıdır.” diyerek cevap verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Bu fabrikamız 1973’ten beri TSK’ya, ordumuza hizmet veriyor. dört sene evvel de bu tesisi ulusal müdafaa Bakanlığı bünyesine aldık. 2019’da Bakanlığımız ve BMC ile imza adan protokolle fabrikada tertemiz tek döneme başlattık. Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin, belirlemesi ulusal müdafaa Bakanlığınındır. Tapusu devlettedir, öyle de kalacaktır.

“YÜZDE 51’İ TÜRK ORTAKLARA AİTTİR”

Fabrikanın işletmesini yapan firma Türk firmasıdır. Hiçbir çalışanımız dogruluk kaybına uğramamıştır. Üretim, TSK’nın ihtiyaçları doğrultusunda askerin kontrolünde ayni ritimde devam etmektedir. her biçimde denetim yetkisi MSB’ye aittir. Katar buranın finansal ortağıdır yüzde 49’u ile. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. Fabrikanın fiili idareninde Tosyalı Holding dışında müsterek yoktur. Türk şirketin yönetim yapısı da yakın vakitte değişmiştir.

“İŞİ GÜCÜ AKŞAM YALAN, erken YALAN”

Buradaki çalışmalar Tosyalı Holding tarafından sürdürülecektir. Her kim bu fabrikanın yabancılara satıldığını argüman ediyorsa bilin ki yalan söylüyor. Bay Kemal işi gücü akşam yalan erken yalan… dahada tertemiz Katar’ın çocuklarını gençlerini tıp fakültesine sınavsız alıyormuşuz. Yok bunun benzeri tek şey. Bunu delil et, hangi Katarlı öğrenciyi üniversitelere sınavsız aldık delil et desek. Hukukta tek kaide var. Sen bizim gençlerimize saygısızlık yapıyorsun. tek vakit evvel bunu açıklıyorsun, tek vakit ardindan imtihan var.

“HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN”

İHA’larımızla, SİHA’larımızla nasıl göklerde destan yazıyorsak karada aynı başarılara imzasini atmaya kararlıyız, hiç endişeniz olmasın. istikbal nesillere bırakacağımız en hatri sayilir büyüklükte kalıt müdafaa sanayimizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlardır.

Zırhlı taşıyıcıları çok mu çok önemsiyorum. Ona saglam tek biçimde bakıyoruz. Bizi bu alana öncelik vermeye mecburi eden müdafaa sanayisinde emin olmaktır.

“BUNLAR KİMİN KİM OLDUĞUNU Daha ÖĞRENEMEMİŞLER”

Allah kismet ederse 20 Temmuz’da KKTC’deyim. Geniş tek ekiple orada olacağız. geçen bugünü Avrupa Komisyon Başkanı ile konuşuyoruz. ‘Duydum ki Kıbrıs’a gidecekmişsiniz’ dedi. Dedim gideceğim. E orada kati iletiler vermezseniz. Bunlar kimin kim olduğunu Daha öğrenememişler. bendeniz bu milletin tek evladıyım. Sen Erdoğan’ın ne vakitten beri talimatla konuşma yaptığını gördün. Biz hakkımız neyse hakkımızı söke söke alırız ve alacağız. Kıbrıs’taki bütün o denizlerde oralardaki yakit arama işlemlerimizi yürüteceğiz. Şu anda sondaj yapıyor muyuz? Yapıyoruz. doğal gazın sinyalleri geliyor. amaç tek vakit evvel oradan doğal gazı çıkarmak. ardindan benim milletim çok rahatlayacak. Çok dahada ucuza doğal gazı kullanma fırsatını yakalayacak.”

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir