Son dakika | Christian Eriksen taburcu edildi!-haberi

EURO 2020 B Grubu’nda oynanan Danimarka-Finlandiya maçında kalp meselesi hasebiyle tek anda yere yığılan ve hastaneye kaldırılan Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’den iyi havadis geldi. Danimarka Futbol Federasyonu, kalbine ameliyatla kalp pili takılan Eriksen’in taburcu edildiğini duyurdu. ICD cihazı (kardiyak defibrilatör) takılan Eriksen, ulusal Takım kampını ziyaret edecek ve derhal peşinden evine gidip dinlenmeye başlayacak.

Tüm dünyayı hatri sayilir büyüklükte üzüntüye boğan ama kalp masajıyla yasama tutunan Christian Eriksen, rehabilitasyon gördüğü hastaneden ayrıldı.

‘Operasyon iyi geçti ve şu anda kendimi iyi hissediyorum’

Taburcu edilmesinin derhal peşinden evvel izahını yapan Eriksen, “Çok sayıdaki iyi istek mesajlarınız amaciyla teşekkür ederim. harekât iyi geçti ve şu anda kendimi iyi hissediyorum. Bir gün evvel akşam oynadıkları mükemmel mücadeleden ardindan takım arkadaşlarımı tekrar görmek güzel. Pazartesi bugünü Rusya ile oynayacakları karşılaşmada onları destekliyor olacağım.” ifadelerini kullandı.

ICD nedir?

“ICD” Implantable (vücuda yerleştirilebilen) Cardioverter Defibrillator (İmplante Edilebilen Kardiyoverter Defibrilatör) amaciyla kullanılan tek kısaltmadır. ICD, VT ve VF benzeri kalp ritmi bozukluklarını rehabilitasyon etmek amaciyla hususi tedaviler uygular. ICD vücudun dahil kismina implante edilir (yerleştirilir) ve otomatik olarak çalışır.

‘Bu, benim ve ailem amaciyla çok şey ifade ediyor’

Finlandiya karşılaşmasının 43. dakikasında tek anda yere yığılan ve kalp masajının derhal peşinden bilinci açık olarak hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan 29 yaşında olan oyuncu, kişisel yasamsal medya hesabından vaziyetinin iyi olduğunu duyurmuştu. Hastaneden paylaştığı resiminin altına tek ileti yazan deneyimli ortada saha, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dünyanın her yerinden yollamış olduğunuz mükemmel mesajlarınız ve dilekleriniz amaciyla çok teşekkür ederim. Bu, benim ve ailem amaciyla çok şey ifade ediyor. Bulunduğum şartlar altında iyiyim. Daha hastanede Bir takım muayenelerden geçmem gerekmektedir ama kendimi iyi hissediyorum. Şimdi, tek sonraki mücadelelerde takım arkadaşlarım amaciyla tezahürat yapacağım: bütün Danimarka amaciyla oynayın.”

İlgili Haberler
Christian Eriksen artık futbol oynayamayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.