Son anket sonuçlarında görülmemiş sürpriz! AK Parti ile CHP arasındaki fark 2,6’ya düştü-haberi

Türk siyasetinde tek istikametten acele seçenek çalışmaları başka istikametten da Kanal İstanbul tartışmaları ayni ritimde devam ediyor. nihayet günlere, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP öncüsü Kılıçdaroğlu’nun “söke söke” polemiği damga vurdu. cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul’a yatırım yapan şirketlerin parasını ödemeyeceklerini belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sizden söke söke o paraları alırlar” dedi. Kılıçdaroğlu ise Erdoğan’a “bize sökmez” diye cevap verdi.

SON ANKET SONUÇLARI PAYLAŞILDI

Siyaset sahnesinde sıcak ortam ayni ritimde devam ederken, başka istikametten partilerin nihayet oy oranları da heyecan ediliyor. beynelmilel yayımlanan bütün anketleri içerisinde toplayarak takipçileri ile paylaşan Europe Elects’in yayınladığı Avrasya Araştırma’nın nihayet anketinde, AK Parti ile cumhuriyet milletçe partisi arasındaki farkın az olması dikkat çeken ayrinti olarak göze çarptı.

ARALARINDAKİ ayrım YÜZDE 2,6

Europe Elects tarafından paylaşılan anket sonuçlarında, iktidar partisi AK Parti ile anne muhalefet partisi cumhuriyet milletçe partisi arasındaki oy farkının yüzde 2,6 olduğu görüldü. Anket sonuçlarına göre AK Parti yüzde 29,5, ulusalci devinim partisi yüzde 8,3 oy alıyor. Cumhur İttifakı’nın toplaminda oy oranı ise yüzde 37,8 oldu. millet İttifakı’nın oy oranlarındaki yükselme gözlemlenirken, cumhuriyet milletçe partisi yüzde 26,9, İYİ Parti de yüzde 14,7 oy aldı.

İYİ PARTİ VE DEVA PARTİSİ DİKKAT ÇEKTİ

Anket sonuçlarında dikkat çeken tek başka ayrinti ise İYİ Parti ve DEVA Partisi’nin nihayet dönemdeki yükselişini ayni ritimde devam ettirmesi oldu. nihayet anket sonuçlarında yüzde 13 ile 14 arasında giden İYİ Parti, Avrasya’nın anketinde de bu yerini korudu. Ali Babacan tarafından kurulan DEVA Partisi ise nihayet aylardaki atağını sürdürerek, yüzde 4,1 gösterildi. Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi’nin reyi ise 0,9’da kaldı.

İşte Europe Elects tarafından paylaşılan anket sonuçları:

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir