Son anket sonuçları paylaşıldı! İYİ Parti ve DEVA Partisi’nin yükselişi sürüyor-haberi

Araştırma şirketleri, Türk siyasetinin sıcak gündemi içinde araştırma neticelerini paylaşmaya ayni ritimde devam ediyor. MAK Araştırma Şirketi de 30’u Büyükşehir 51 şehirde ve bu illerin ilçelerinde 2850 kişi ile yaptığı araştırmanın neticelerini paylaştı.

“KARARSIZLAR FİKİR VERME AMAÇLIDIR”

Şirket yaptığı araştırmayı paylaşırken, “Kamuoyu Araştırmaları araştırmayı yapanların gönlünden geçen neticeleri değil çalışmaya katılan katılımcının verdiği yanıtları yansıtır. Kararsızların Matematiksel Dağılımı düşünce verme amaçlıdır. Diğerleri başlığı altında tertemiz partiler ağırlıklı dağılım vardır” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ VE DEVA’NIN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

MAK Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankette, nihayet araştırmalarda da oylarını yükselttikleri alana konulan İYİ Parti ve DEVA Partisi’nin bu yükselişini sürdürdüğü görüldü. İYİ Parti, MAK’ın anketinde yüzde 13.6 oranında oy alırken, DEVA Partisi yüzde 2. 20 puanında oy aldı.

MHP’NİN OYLARINDA KIPIRDANMA

Sonuçlara göre AK Parti yüzde 34. üç nokta alırken, başka partiler sırasıyla cumhuriyet milletçe partisi yüzde 23, HDP yüzde 9.2, ulusalci devinim partisi 8.4, Gelecek Partisi yüzde 2.8, mutluluk Partisi yüzde1.8, hatri sayilir büyüklükte Birlik Partisi yüzde 1.1, HÜDAPAR yüzde 0.7, tekrar Refah Partisi yüzde 0.6, diğerleri ise yüzde 2.3 bandında şekillendi.

Diğer istikametten Milliyetçi devinim Partisi‘nin oylarında da kıpırdanma olduğu görüldü. Başka anket şirketleri tarafından yapılan anketlerde 6 ve 7 bandında gösterilen MHP’nin 8.4’e yükseldiği izlendi.

2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir