Soma davasında verilen karara isyan eden CHP’li Özgür Özel, gözyaşlarına boğuldu-haberi

Manisa’nın Soma kazasinda 301 yeralti maden işçisinin ölümü ile sonuçlanan felakete ait davada bu erken karar çıktı. 162 kişinin yaralandığı olaydan ardindan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. yönetim heyeti Başkanı Can Gürkan, genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı ve güvenlik Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanmıştı.

ŞİRKET SAHİBİNE 20 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Karar duruşması bu erken Manisa Akhisar Ağır karar Mahkemesi’nde Yargıtay 12. karar Dairesi’nin bozma kararının derhal peşinden tekrar görüldü. tekrar yargılamada şehit madenci yakınlarını yıkan karar çıktı. Soma Kömürleri A.Ş. yönetim heyeti Başkanı Can Gürkan’a “bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma’ suçundan 20 sene karar verildi. Kararı duyan aileler isyan etti.

“MADENCİNİN KADERİ BU”

Mağdur madenci yakınlarının konuşmalarından ardindan laf alan cumhuriyet milletçe partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, gözyaşları içinde adaletin peşinde olacaklarını belirterek şunları söyledi: “Yine beklenen oldu. Bu salonda aileler için, çocuklar için, gözü ihtiyar anne-babalar amaciyla ne yapılması gerekiyorsa yaptılar. Avukatların hepsi üstüne düşeni yaptılar. hakikat medya mensupları üstüne düşeni yaptılar. Buraya civarindan geldi bu dava. Soma’nın kaderi oldu. Madencinin kaderi bu ve tekrar beklenen oldu.

Evlatlarının alın teriyle bağlıydılar buradaki aileler. Ama birbirlerine günahlarıyla bağlı olanlar bu erken mahkemede gereğini yaptı. Can Gürkan’ı içerde tutamazlar. Can Gürkan’ı dışarıya bırakanlar hatali ortaklarıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir