Sokağa adım atan pişman! İstanbul’da hissedilen sıcaklık 42 derece, daha da artması bekleniyor-haberi

İstanbul’da sıcağa dayanamayan ve hanelerinde duramayanlar vatandaşlar, soluğu kıyı ve parklarda aldı. Kartal sahilindeki ağaçların altında oturanlar aileleriyle birlikte gölgede serinlemeye çalıştı. Parktaki tek kişi, “Evde oturamaz vaziyete geldik. Çoluk bebek kaçtık çimenlikte ağaçların altında serinlemek için. bunun benzeri tek deva bulduk.” dedi.

HİSSEDİLEN 42 DERECE

Kentte bunaltıcı boyuta ulaşan sıcaklıklar, Meteoroloji genel Müdürlüğü‘nden alinan bilgiye göre 35 dereceye civarindan yükseldi. Sıcaklığa nem de ek edince hissedilen sıcaklık 42 derece oldu.

SERİNLEMEYE ÇALIŞTILAR

Maltepe’de bulunan tek tasit yıkamacıda da enteresan görüntüler yaşandı. Sıcaktan bunalan tek vatandaş, kendine tasit yıkamacıda tazyikli su tutturarak serinlemeye çalıştı. İşyeri sahibi Atınç Kansu, “İşimiz oto yıkamak ama şimdi insan da yıkıyoruz. En azından serinletiyoruz” diye konuştu. aynı zamanda yol hayvanları ve kuşlar da sıcaktan etkilendi. tek karga ile kedinin gölgeye sığındığı görüldü.

KURBAN BAYRAMI’NDA sema ne türlü OLACAK?

Meteoroloji genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda mevsim normalleri üzerinde izleyen sıcaklıkların artmaya ayni ritimde devam edeceğini olasılık ediyor.

Yapılan izaha göre, sema sıcaklığının kuzeybatı kesimler ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında, başka yerlerde ise mevsim normallerinin 0.5 ila tek derece üzerinde seyredeceği bekleniyor.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Ramazan Eğri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir